Bir annenin TEOG itirafı

Bir annenin TEOG itirafı

Sevgili Yavrum,

 

Daha şimdiden “Ne TEOG’muş bee!” dediğini duyar gibiyim. Evet, haklısın; hayatımız hep sınav, hep sınav…

 

Küçük yaşlardan beri sınavlarda başarılı olmanı istedik, bekledik. Başarın azıcık düştüğünde hemen sorguladık, yargıladık. Oyun oynayacağın en güzel yaşlarında seni en karmaşık sınavların içine ittik. Evet, yine haklısın ki; sınavları biz anne-babalar biz öğretmenler abarttık da abarttık. Ama şimdi senden annen-baban olarak özür diliyorum. Biliyorum ki sen bu TEOG dediğimiz sınav için de diğer sınavlarda olduğu gibi elinden geleni yaptın. Şimdi senden tek ricam sınavmış, kaygıymış bir kenara bırakıp hiç kimseyi ya da hiçbir şeyi düşünmeden sadece performansını ortaya koyman.

 

Eminim ki sen, sadece kendinle baş başa kaldığında tüm bilgilerini kullanarak başarıya ulaşacaksın. Şunu unutma ki; bizim sevgimiz senin sınavdaki performansına göre ne artacak ne de azalacak. Çünkü sen bizim için harika yetenekleri olan güzel bir cevhersin. Bu iki günlük sınav sürecinde, sınava girdiğinde gözlerini kapat ve hayalini kendine hatırlat. Eğer ki elinden geleni yaptığına inanıyorsan, inan ki başarı da seninle beraber gelecektir.

 

Hiçbir başarı tesadüf değildir. Ve ben, senin başarmak için çaba sarf ettiğine şahidim. O zaman başarı senin hakkın. Sadece kendine başarabileceğini fısıldamayı unutma…

 

Ve unutma ki gerçekleştiremediğini düşündüğün her hedef, aslında yeni bir başarı yolunda yol gösterici bir anahtardır. Yeter ki vazgeçme.

 

Seni her koşulda seven annen…

 

 

Pedagog Anne

 

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön