Saç köklerimden kaş yaptırdım çok mutluyum

Saç köklerimden kaş yaptırdım çok mutluyum

Aynada kendimi tanımaya başladığımdan beri kaşlarımdan ve onlar sebebiyle yüzümde oluşan ifadeden şikayetçiydim. Çok mutlu hissettiğim zamanlarda bile acı çekiyormuşum gibi gözükmeme sebep olan ince ve düşük kaşlarım vardı. İletişim kurduğum insanlara gayet neşeli yaklaşmama rağmen ifadesizliğim yüzünden hislerimi sözle de belirtmek zorunda kalıyordum. Şikayetim yaşım ilerledikçe arttı ve ufak bir trafik kazası sonucu kaşlarımın yarısını kaybetmemle daha da çekilmez bir hal aldı. Bu durumu sonlandırmak için neler yapabilirim diye düşünürken internette kaş ekimi uygulamasına rastladım. Neşter veya makas gibi vücudu delen, kesen şeylerden her zaman korkmuşumdur ama işlemi araştırdıkça kafamda kurduğum kadar korkunç olmadığını gördüm. Bir cesaretle telefonuma sarıldım ve randevumu aldım.

 

2 gün sonra görüşmeye gittim ve detayları öğrendim. Birkaç dakika sonrada kendimi Dr. Ali Duman'ın muayenehanesinde buldum. Doktorumun yönlendirmesiyle yüzüstü bir koltuğa uzandım. Kafamın arka kısmına iğne yaparak 5 cm'lik bir bölgeyi uyuşturdu. Bu bölge içinde ufak kesikler açarak saç köklerimi dışarı çıkardı. Aynı kesikleri kaş bölgeme de uygulayarak saç diplerimden aldığı kökleri kaşıma yerleştirdi. Çok kolay anlatılan ama ciddi bir emek ve incelik isteyen bu işlem yaklaşık 6 saat sürdü. Hiçbir acı hissetmedim hatta operasyon boyunca doktorumla sohbet ettim. Evime döndüğümde ise hisettiğim sadece küçük sızlamalardan ibaretti. Saç köklerimi ekebilmek için açtığımız küçük kesikler kabuk bağlamaya ve kendiliğinden dökülmeye başladı. Yaralarım iyileşti ve artık tek yapmam gereken şekil verdirmek için biraz daha beklemekti.

 

6 ayın sonunda kaş bölgeme ekilen saç köklerim bölgeyle tamamen uyum sağladı ve nihayet kaşlarıma güzel bir şekil verdirebildim. Artık aynaya baktığımda mutsuz gözüken düşük kaşlar yoktu. İstediğim her şekli verdirebildiğim güçlü kaşlara sahiptim.

 

Umarım bu yazımla benim gibi yüz ifadesinden memnun olmayan ya da kaşlarını kaybetmiş insanlara dokunabilir, fayda sağlayabilirim.

 

 

Tuğçe Merve Topçuoğlu

***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön