Kot Pantolonlu Keman Virtüözü "David Garrett"

Kot Pantolonlu Keman Virtüözü "David Garrett"

Keman sanatçısı dediğimizde hepimizin aklına standart bir görüntü gelir, işte David Garrett öyle değil. You Tube sayesinde onu, Hungarian Dance No:5 parçasını çalarken tanıdım. O gün bu gündür, David Garrett, müthiş yeteneği ile harika parçalar çalan, sempatikliği ile dinlerken aynı zamanda kendini de izlettiren birisi oldu benim için.

 

Konser listesini sürekli takip ettiğim David Garrett, şans mıdır, kısmet midir, bir fuar için bulunduğum Moskova şehrinde aynı tarihlerde konser verecekti. Moskova'nın en ünlü konser salonlarından biri olan Tchaikovsky Concert Hall'da.

 

2 Mart 2015 tarihinde o tarihi konser salonunda solist olarak David Garrett ile birlikte Vladimir Spivakov yönetimindeki Rusya Ulusal Filarmoni Orkestrasını da dinleme fırsatı buldum. Konser 19:00'da başladı, bütün anonslar Rusça yapıldı ve fotoğraf/video çekmek kesinlikle yasaktı. Ama yeni jenerasyon bu yasağa çok fazla uymuş sayılmaz, ben de dahil ;). Uzun iki parça çaldılar, gerçekten büyüleyiciydi. Ve konserin ilk yarısı 1 saat sonunda bitti. 3 katlı konser salonunun bir anda bütün katlarından genç kızlar ellerinde çiçeklerle sahneye yaklaştılar. Bu arada sahne arkasına geçen David ve Vlademir, durmayan alkışlara saygı için tekrar sahneye çıkıp teşekkür ettiler. Ama alkışlar durmadı ve bir kez daha gelmek zorunda kaldılar ve bu sefer David tek başına kısa bir parça daha çaldı. Alkışlar ve çiçekler eşliğinde teşekkürünü ettikten sonra ayrıldı. Konserin devamı Vlademir Spivakov yönetiminde Filarmoni Orkestrası ile devam etti.

 

Klasik müzik, çiçekler, alkışlar... gerçekten büyüleyiciydi. Benim için kot pantolonu ile keman çalan David Garrett bu defa kot pantolon giymemişti ama bütün karizması ve yeteneği ile göz dolduruyordu. David Garrett'i tanımayanlar için, kendisi henüz 34 yaşında ve dünyanın en önemli Keman Virtüözlerinden biri. Alman Keman Virtüözü olan David, Almanya'nın yanı sıra dünyanın bir çok şehrinde konserler veriyor ve hayranları hiç bir konserini kaçırmıyor. Tesadüf eseri tanıdığım bir sanatçı olan David'in Türkiye'de ne kadar tanındığı hakkında bir fikrim yok fakat henüz görünürde bir konseri olduğunu da sanmıyor. Benim için büyük bir kısmet olan bu konseri onu canlı dinleme imkanı bulamayan ve tanımayanlar için anlatmak istedim. Tanımayanlar için David Garrett'i Hungarian Dance No:5 parçası ile dinlemelerini öneririm.

Daha detaylı bilgi ve konser programı Daivd Garrett'ın internet sitesinde...


***

 

Siz de yazınızı gönderin, yayınlayalım

HTHayat.com Okur Blogu herkese açık!

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön