Gebelikte değişen cinsel hayat

Panik yapmayın! Gebelikte de sağlıklı cinsel yaşam mümkün.

Gebelikte değişen cinsel hayat

Çoğu kadın hamilelik süresi boyunca cinsel isteklerinde artış ve düşüş dalgalanmaları yaşar. Cinsellik nadiren sabit düzeyde kalır ve gebelik, doğum ve emzirme cinsel arzu ve cinsel tepkilerde önemli değişikliklere neden olabilir. İki taraf da bu değişikliklerin normal olduğunu bilmeli ve anlamalıdır.

 

 


Vücutta gerçekleşen tüm fiziksel değişiklikler düşünüldüğünde, cinsel duyguların da değişikliğe uğraması şaşırtıcı değildir.

 


Hamileliğin ilk 3 ayı, sabah bulantıları ve geçmek bilmeyen yorgunluk hali sürerken, sekse olan ilgi düşer. Yine de artan meme hassasiyeti ve kan akışının bazı kadınların cinsel tepkilerini arttırdığı da görülmüştür.

 Gebelik ilerledikçe, istek geri gelir ama tatmin edici ilişki pozisyonları bulmak için birkaç deneme gerekebilir. Karın bölgesinde herhangi bir baskı rahatsızlığa neden olabilir ve göğüsler de dokunmak için çok hassas olabilir.

 

Erkekler de etkilenebilir

Kadınlar hamilelikleri süresince ve sonrasında vücutlarındaki değişikliklerden rahatsız olabilir ve kendilerini cinsel açıdan seksi bulmayabilirler. Burada görev partnerlere düşer.Nadir de olsa bazen de seksten uzaklaşan partnerin kendisi olabilir. Bebeği rahatsız ettiğini düşünebilir ya da kendisi yaşanan fiziksel değişikliklerden rahatsız olabilir. Yine de çoğu erkek hamile eşlerini cinsel olarak çekici bulmaya devam eder.Partnerinizle duygularınız hakkında konuşmanız çok önemlidir. Eğer kendinizi yorgun hissediyor ya da en sevdiğiniz pozisyonda artık rahat hissetmiyorsanız bunu ona söylemelisiniz. Aksi halde kendisini istemediğinizi düşünebilir.

 

 

Hamilelikte güvenli seks pozisyonları
+7
Köpek Pozisyonu Kadın dizleri ve dirsekleri üzerinde dört ayak pozisyonunda durur ve erkek dizlerinin üstünde olacak şekilde kadının arkasındadır. G noktası pek çok pozisyona göre bu pozda daha çok uyarılır. Kadın klitoral olarak uyarılmaktan hoşlanıyorsa erkek ellerini kullanarak kadının daha fazla zevk almasını sağlayabilir. Göz teması kurulması pek mümkün olmadığından bazı kadınlar bu pozisyondan hoşlanmayabilir ama kendi tarzınızı bulmak için denemeler yapmaktan çekinmeyin! Hamilelik süresince en çok hoşunuza gidebilecek pozisyonlardan biridir…

 

 

Bebek bekleyen çiftler ne sıklıkta cinsel ilişkiye girebilir?

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön