Bebek sahibi olmaya hazır mısınız?

Doğum kontrolünü bırakıp, hamile kalmaya çalışmadan önce, eşinizin ve kendinizin hamileliğe ve çocuk sahibi olmaya hazır olup olmadığınızı iyice tartın.

Bebek sahibi olmaya hazır mısınız?

Hayatınızı değiştirecek bir deneyime, anne-baba olmaya hazır mısınız? Güncel durumunuzu gözden geçirerek hamilelikte ve doğumdan sonraki hayat kalitenizi düşünerek bu süreçlerin çok daha kolay olmasını sağlamak elinizde.

 

Bebek sahibi olmaya hazır olduğunuza dair işaretler

 

Finansal olarak iyi durumdasınız 

Bebekler masrafları ile birlikte geliyorlar. Özellikle belli bir süre çalışmayacağınızı, çalışsanız bile maaşınızın yarısının bakıcıya gideceğini düşünürseniz, bir maaşla geçinebilecek durumda olmalısınız.

 

Etrafınızda size destek olacak kişiler var

Özellikle aileniz ve arkadaşlarınız, gerektiğinde bebeğin bakımında size yardımcı olacak pozisyondalar. İhtiyacınız olduğunda yardım alabileceksiniz.

 

Eşinizle olan ilişkiniz iyi

Eşinizle olan anlaşmazlıklarınızı ve problemlerinizi açık olarak konuşabiliyorsunuz ve buyuk kavgalar etmeden anlaşmaya varabiliyorsunuz. İlişkinizin oturmuş olması ve kolayca uzlaşıyor olmanız, çocuklarınızı büyütürken size büyük avantaj sağlayacak.

 

 

Birbirinize bebekle ilgili ne hissettiğinizi sordunuz

Uykusuz gecelere ve fedakarlıklara hazır olup olmadığınızı birbirinize sordunuz ve olumlu cevap aldınız.

 

Bebek sahibi olmaya hazır olmadığınıza dair işaretler

 

İkiniz de işinizi birinci planda tutuyorsunuz

Bebek sahibi olmak, çiftlerden en az birinin iş önceliğini etkileyecektir. Buna hazır değilseniz, kendinize biraz daha zaman tanıyın.

 

 

Hala özgürlük peşindesiniz

Eğer istediğiniz zaman tatile çıkamama ya da akşam yemeğe gidememe fikri sizi bunalıma sokuyorsa, bebek planlarını biraz daha ertelemelisiniz.

 

Aile baskısı

Bebek yapmayı düşünmenizin en büyük nedeni ailelerinizden gelen baskı ise, bunu gözardı edin ve daha zamana ihtiyacınız olduğunu onlara açıkça belirtin.

 

Bebeğin düzgün gitmeyen ilişkiniz için iyi olacağını düşünüyorsunuz

Eğer bu nedenle bebek istiyorsanız ve bebeğin sizi yakınlaştıracağınızı düşünüyorsanız, hiç umutlanmayın. Bebek sahibi olmak, büyük ihtimalle problemlerinizi daha da artıracaktır.

 

İkinizden biri bebek istemiyor

Eğer bebek sahibi olma konusunda anlaşmaya varmadıysanız, bebek, istemeyen taraf için ağır bir sorumluluk olacaktır ve bu uzun vadede ilişkinizi çok olumsuz etkileyebilir.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön