Google'da en çok burun estetiği aratılıyor!

Google’da en çok tıklanan 10 estetik girişimini ve yıllar içindeki gelişimini Op. Dr. Defne Erkara değerlendirdi.

Google'da en çok burun estetiği aratılıyor!

Google verilerine göre ayda ortalama 50.000 arama sayısı alan burun estetiğiyle ilgili Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Defne Erkara “Burun estetiği zamanla saç boyatmak gibi günlük işlerden olacak” diyor.

 

Burun estetiği günlük işler gibi rutinleşecek

 

Google’da en çok burun estetiği kavramı aranıyor. Ayda yaklaşık 50 bin tıklanan burun estetiğiyle ilgili Dr. Defne Erkara bu operasyonun hayatımızda günlük rutinimize girecek kadar kolaylaşacağını belirtiyor. Her gün mutlaka bir burun estetiği operasyonu yaptığını belirten Erkara artık sorunsuz bir şekilde, operasyon sonrası hastanın taburcu edildiğinin altını çiziyor.

 

 

Araplardan daha çok Türk erkekleri saç ektiriyor

 

Genelde Arap erkeklerinin saç ekimi yaptırdığını düşünülse de Türkler’in bu operasyona fazlasıyla ilgi gösterdiğini söyleyen Dr. Defne Erkara, Türk erkeklerinin bu operasyon sonrası sadece dışarıda kendilerini göstermediklerini belirtiyor. Google’da saç ekimi ortalama aylık 41 bin kez tıklanıyor.

 

ERKEKLER EN ÇOK NERESİNE ESTETİK YAPTIRIR? Estetik operasyon denince aklımı... SAÇ NAKLİNDE YENİ DÖNEM: ROBOTİK SAÇ NAKLİ Saç naklinde robotik cerrahi sis...

 

Çağdaş insan sorunları fazla yağlar fazla kilolar

 

Çağdaş insanın en büyük sorunlarından birisi olan kilolar da üçüncü sırada yer alıyor. Liposuction (yağ aldırma) ayda ortama 13 bin tıklanma alıyor. Kilo verildikten sonra da insanların kalan yağlarından kurtulmak için geldiklerini söyleyen Dr. Defne Erkara bu operasyonun 2004 yılından beri düzenli bir artış gösterdiğini belirtiyor. Erkeklerde meme büyümesine de dikkat çeken Erkara, 2010 yılından itibaren erkeklerin jinekomasti ameliyatını ciddi bir şekilde yaptırdıklarını dile getiriyor. Jinekomasti ortalama ayda 12 bin kez tıklanıyor.

 

 

Dudak dolgusu ve silikon ameliyatları alt sıralarda

 

Dudak dolgusu teriminin ortaya çıktığı 2004 yılından itibaren sıkla yaptırıldığını ve artık insanların bu konuda bilinçli olduğunu söyleyen Dr. Defne Erkara bu terimin Google’da ortalama aylık 12 bin, meme ve göğüs büyütme estetiğinin ise ortalama aylık 8 bin kez tıklandığını belirtiyor. Bu operasyonları sırasıyla ortalama aylık olarak 6 bin ile botoks, 4 bin ile meme küçültme, 2 bin 500 ile göz altı ışık dolgusu ve son olarak aylık 2 bin tıklama ile labioplasti takip ediyor.

 

 

 

Google estetik tıklanma trendi

 

1- Burun estetiği

2- Saç ekimi

3- Liposuction (yağ aldırma)

4- Jinekomasti (erkeklerde meme büyümesi)

5- Dudak dolgusu

6- Meme büyütme

7- Botoks

8- Meme küçültme

9- Gözaltı ışık dolgusu

10- Labioplasti (vajinal iç dudak sarkması)

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön