Kirpik uzatma yöntemleri

Daha uzun kirpikler içi kirpik uzatma yöntemlerinden birini seçip düzenli uygulamanız yeterli.

Kirpik uzatma yöntemleri

Her kadın kirpiklerinin daha gür ve uzun görünmesini ister. Bunun için başvurulabilecek iki yöntem var. Birincisi kozmetik ürünlerinden ve uygulamalarından faydalanarak geçici bir süre için kirpiklerin daha uzun görünmesini sağlamak. İkincisi, doğal yöntemlerle kirpikleri gerçekten uzatmak.


1. Geçici olarak kirpik uzatmak için ne yapmalı?Rimel süremeden önce kirpik kıvırıcı kullanabilirsiniz. Kirpik perması ile ipek kirpik uygulamaları da sık başvurulan geçici kirpik uzatma yöntemleri arasında. Ancak sık uygularsanız ve ehliyetsiz ellere teslim olursanız kirpiklerinizin zarar görme, dökülme ihtimali yüksek.  

2. Kalıcı olarak kirpik uzatmak için ne yapmalı?Elbette üzerinde «kirpik uzatıcı» ibaresi bulunan güvenilir bir ürünü kullanabilirsiniz. Ancak doğal yağlardan da faydalanabileceğinizi unutmayın. Badem yağı, hint yağı ve zeytinyağı kirpik uzatma konusunda en etkili araçlar. E vitamini yağı ve vazelini de aynı amaçla kullanabilirsiniz. Dilerseniz tamamını bir araya getirerek yeni bir karışım da elde edebilirsiniz. 

Akşam yatmadan önce kulak temizleme çubuğu ile kirpiklerinizin diplerine badem yağı, hint yağı, zeytinyağı, E vitamini yağı veya vazelin sürmeniz yeterli. Böylece siz uyurken kirpikleriniz nem kazanır, beslenir ve düzenli uygulama sonunda güçlenirler. 

Kirpik uzatma yöntemlerine başvururken unutmamanız gereken birkaç önemli nokta var. Öncelikle makyajla uyumamanız gerekiyor, rimel kirpiklerinizin hava almasını engeller, kırılmasına ve dökülmesine sebep olur. Ayrıca beslenmenize özen göstermeli, günlük ihtiyacınız olan vitamin, mineral ve proteinleri almalısınız. Son olarak sabırlı olmanız gerektiğini hatırlatalım, çünkü kirpikler saçlarınızdan daha geç uzar. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık Nedenleri Nelerdir?
  Bahçeci Tüp Bebek Cevaplıyor: Kısırlık...

  Süresi : 03:31 İzlenme : 138

 • Amerikan keratini her saça uygulanır mı?
  Amerikan keratini her saça uygulanır mı?

  Süresi : 01:33 İzlenme : 2805

 • Smear testi nedir?
  Smear testi nedir?

  Süresi : 01:56 İzlenme : 2315

 • Güle güle plastik
  Güle güle plastik

  Süresi : 00:36 İzlenme : 1523

 • Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız yaşama dair...
  Dr. Ümit Aktaş ile tıbbi beslenme ve ilaçsız...

  Süresi : 17:57 İzlenme : 4896

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön