Günde 100 adetten fazla saçınız dökülüyorsa dikkat!

Güney Kore’de düzenlenen Dünya Saç Kongresi’ne katılan uzmanlar uyardı: “Günde 50-100 telden fazla saçınız dökülüyorsa önlem alın!

Günde 100 adetten fazla saçınız dökülüyorsa dikkat!

Saç dökülmesi önemli sağlık sorunları arasında yer alıyor. Saç dökülmesinin en önemli nedenlerinin başında şehir hayatının getirdiği stres, çevresel faktörler, hava kirliliği, yorgunluk, yetersiz beslenme, kronik hastalıklar, kullanılan bazı ilaçlar, hormonal bozukluklar, genetik yatkınlık ve saça uygulanan kozmetik ürünlerdeki zararlı kimyasal maddeler geliyor. Ülkemizde son 1 yıl içerisindeki saç dökülmesi durumuna bakıldığında, bizleri şaşırtmayan sonuçlarla karşılaşıyoruz. Türkiye’nin üretim, finans ve iş dünyasının yer aldığı bölgelerinde saç dökülmesinin daha fazla yaşandığını görüyoruz. Bu duruma yol açan en önemli etkenler ise şehir hayatı ve onun sonucunda meydana gelen stres.

 

Önlemler kongrede konuşuldu

Hem kadınların hem de erkeklerin yaşadığı önemli sağlık sorunlarından olan saç dökülmesine karşı alınabilecek önlemler, Güney Kore’de düzenlenen Dünya Saç Kongresi’nde tartışıldı. Türkiye’den B’iota Laboratuvarları Ar-Ge Direktörü Prof. Dr. Murat Türkoğlu, kongrede bir sunum yaptı. Yeni ürünlerinin 8 kat güçlü yoğun bitkisel içeriğiyle 4 ayda 3080 adet saç telinin çıkmasını sağladığını belirten Türkoğlu, bu ürünler sayesinde saç dökülme oranının 6’ncı ayın sonunda ortalama yüzde 87 azaldığına dikkat çekti. Günde 50-100 adet saç kaybı normaldir. Kaybınız daha fazlaysa; etkisi bilimsel olarak kanıtlanmış, doğal bitki özlü ve eczanelerde satılan ürünleri tercih edin.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi
  Türkiye'de eğitim ve öğretmenlerin eğitimi

  Süresi : 35:31 İzlenme : 483

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 783

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 2358

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1663

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3316

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön