Kozmetik bağımlılarının bildiği 5 sorun

Makyaj yapmayı sevenler, cilt bakımsız yapamayanlar için bu süreçler her zaman güllük gülistanlık geçmez.

Kozmetik bağımlılarının bildiği 5 sorun

Kozmetik severlerin çok iyi bildiği ürünlerle ya da uygulamalarla ilgili yaşanabilecek sorunları sizler için yazdık.

 

1- Zaman alması

Kozmetik sevenler, bakımların ve makyaj yapmanın ne kadar uzun sürdüğünü bilirler. Bu, zaman zaman keyif verse de bazen gerçekten çok sıkıcı olabiliyor. Bu nedenle arada sırada kozmetik diyeti uygulamak ve uygulamalarınızı bir süre minimuma indirmek sizin için basit bir çözüm olabilir.

 

2- Ürün etkileri

Kozmetik ürün alışverişi yaparken en çok dikkat edilen şey, ürünlerin vaad ettiği etkiler. Fakat ne yazık ki bazen çok heveslenerek aldığınız ürünün sonuçlarının size vaat ettiği gibi olmaması hem maddi hem de manevi olarak yorucu oluyor. Bunun sebebi, her cildin kendine has ve kişisel olması. Bu nedenle ürün, çoğu kişide vaat ettiği etkileri yaratsa da bazen diğerlerinde yaratmayabiliyor. Bu sorunu çözmek için önce kendi cilt tipinizi ve aradığınız özellikleri iyi analiz edip almak istediğiniz ürünü çok iyi araştırmalısınız.

 

3- Son kullanma tarihleri

Ürünlerin ömürleri çok kısa. Genelde kullanım ömürleri, açıldıktan 6 ay ya da 1 yıl sonra bitiyor. Bu da çok sevdiğiniz ama sürekli kullanamadığınız ürünlerin yapısının bozulmasına, cildinize zarar vermesine ve çöpe gideceği için bütçenize zarar vermesine neden oluyor. Bu yüzden eğer bir ürünü çok beğendiyseniz ve sadece özel günlerde kullanıyorsanız tester boyunu ya da seyahat boyunu tercih etmenizi öneririz.

 

4- Kozmetik ürünlerinin fiyatları

İster lüks ister “drug store” diye tabir edilen ürünler olsun kozmetik ürünleri ne yazık ki ateş pahası. Sadece çok sevdiğiniz ürünleri bile alıyor olsanız zaman içinde kozmetik ürünlere döktüğünüz parayı hesapladığınızda bunların aslında bütçenizin önemli bir kısmını oluşturduğunu göreceksiniz. Bu sorunu çözmek için uygulayabileceğiniz en basit yöntem, alacaklarınızı belirleyip indirimleri kovalamak ve alışveriş sırasında yalnızca belirlediğiniz ürünlere odaklanmak. Böylece sonradan gördüğünüz ve canınızın çektiği her ürünü alıp bütçenize zarar vermemiş olacaksınız.

 

5- Değişen trendler

Kozmetik sektöründe trendlerin sık sık değişmesi ve bazı ürünlerin hemen moda olup bazılarının birden modasının geçmesi, aldığınız ürünleri çok uzun süreli kullanamamanıza sebep olur. Bu soruna karşı geliştirebileceğiniz en kolay önlem, çok işlevli ürünler almak. Işıltı trend olduysa mat rujunuza gloss ya da aydınlatıcı uygulayarak ışıltı ekleyebilirsiniz. Mat bir ruj elde etmek için pudranızdan faydalanabilirsiniz.  

 

YÜZ ŞEKLİNE GÖRE MAKYAJ HİLELERİ Güzelliğinize güzellik katmak iç... BAŞAK BURCU KADININA ÖZEL MAKYAJ TÜYOLARI Toprak grubuna ait olan Başak bu...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön