Göğüs (meme) ucu estetiği nedir?

Birçok kadının şikayetçi olduğu ancak pek dile getirmediği şeylerden birisidir meme ucunun büyüklüğü... Peki meme ucunuzun boyutunu estetik operasyonla değiştirebileceğinizi biliyor muydunuz?

Göğüs ucu estetiğini duydunuz mu?

Estetik Plastik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Bülent Cihantimur, göğüs haresi olarak da bilinen areola estetiği hakkında bilgiler verdi.

 

Areola (meme ucu estetiği) nedir?

Göğüs ucunda bulunan ve cilt teninin birkaç ten koyuluğunda olan areolanın diğer adı göğüs haresidir. Cilt rengine göre koyuluğu değişen areola, esmer kadınlarda çok daha koyu renklidir ve hormonel dalgalanmalara göre renk değiştirebilir.

 

 

Emzirmenin ardından areola bölgesinde büyüme yaşanabilir”

Areola bölgesinin asıl amacı, emzirme döneminde üzerinde bulunan pütürcüklerle birlikte bebeğin meme başını çok daha iyi kavraması ve beslenme işini kusursuz bir şekilde yapmasını sağlamaktır. Fakat emzirme sürecinin sonunda, özellikle memelerin form kaybetmesi, sarkması sebebiyle bu areola bölgesinde büyüme gözlemleriz. Kadınların çoğu bu durumdan çok rahatsız olurlar ve bizlere başvururlar.

 

Areola (meme ucu estetiği) nasıl yapılır?

Areolanın büyümesine neden olan unsurlar, meme dokusunun da form kaybetmesine de sebep olduğundan sadece areola estetiği diye bir uygulama çok mantıklı olmayacaktır. Bu operasyonla birlikte göğüs dikleştirme, meme küçültme veya büyütme yapılabilir. Yapılan operasyonda harenin çevresine kesi yapılır ve harenin boyutu küçültülerek, uygun boyutlara getirilir.

 

 

11 maddede memenin tarihi
+11
Milattan önce 3000: Göğüs kanserinin ilk tanımı, Amerikan Kanser Topluluğu'na göre, yaklaşık MÖ 3000 yıllarında Mısır'da yazılmış "Edwin Smith Papyrus" adlı bir cerrahi kitapta bulunuyor. 8 göğüs tümörü ya da ülserinin tedavisinin anlatıldığı bölüm, tedavinin tekniği açısından biraz ürkütücü. Kitapta aynı zamanda tam bir tedavinin de bulunmadığı anlatılmış.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön