Işık dolgusu nedir?

Göz altı morluklarının, çökmelerin ve kırışıkların tedavilerinde etkili bir yöntem olan ışık dolgusu hakkında merak edilenleri Op. Dr. Ali Duman’la konuştuk.

Işık dolgusu nedir?

 

Işık dolgusu nedir?

Göz altında göz yaşı oluğu dediğimiz bir vadi var yorgun, yaşlı, uykusuz gösteren bu vadiyi bir şekilde hyaluronik asitle dolgu maddeleriyle doldurma işlemine göz altı ışık dolgusu diyoruz. Bu dolgunun sıvıyla jel arası çok hafif bir kıvamda olması gerekiyor, bioorganik yapının içerisine amino asitler yerleştirilmiş vaziyette. Bu amino asitler ve antioksidanlar güneşle birlikte etkileşime girerek zamanla birlikte orada bir ışık bir aydınlanma oluşturuyorlar. Vücut onu absorbe ediyor, emiyor yani parçalıyor. Parçaladıklarını emiyor ve atıyor.


Göz altı morlukları, göz altındaki çökmeler ve göz altı torbaları neden oluşur?

Bütün hastalıklar bütün rahatsızlıklar belli bir oranda genetik, belli bir oranda çevreseldir. Evet, anneden, babadan, aileden alınan bir kısmı var ama geceleri çalışan bir insansanız, uykusuzluk problemi yaşıyorsanız ya da tarlada, açık alanda çalışıyorsanız o zaman çevresel bir unsur da var demektir.


Işık dolgusu etkisi ne kadar sürer?

Uygulanan kişinin cilt kalınlığı, o bölgedeki, rengi cildin rengi, yaşı, kadın mı erkek mi olduğu aslında fark ettiriyor ama sonuç olarak 4 - 8 ay arasında ışık dolgusu tamamen etkisini yitirir diyebiliriz.

 

Göz altı morluk giderici tarifler
+8
Buz masajı: Özellikle sabahları hem uyanmanızı sağlayarak hem de göz çevrenizi yenileyecek buz masajı zamandan kazanmanızı sağlayacaktır. Şişmiş ve yorgun gözlere hemen etki eden buz masajı kan dolaşımınızı hızlandırıp göz altlarının yenilenmesini sağlayacaktır.


 

Işık dolgusu zararlı mıdır?

Birçok marka ve birçok çeşidi var. Aynı markanın ise birçok formu  ve birçok farklı türü var.. Uygulama sırasında hyaluronik asit yani organik bir madde olan,  vücudun yapı taşlarından biri; hyaluronik asit ihtiva ediyorsa o zaman zararı yok diyebiliriz…

 

Işık dolgusunun fiyatı nedir?

Dolgu miktarına göre değişiyor.  1500 - 2000 TL’den başlıyor gibi düşünebilirsiniz.  Çok fazla ihtiyaç olur ve takviyeler yapmak gerekirse rakam artabilir.


 


 

 
Işık dolgusunu hangi uzmanlar uygulayabilir?

Ben bir plastik cerrahım ve yüzün anatomisine uygun operasyonlar yaptım ve bizzat ameliyatlar sırasında görerek öğrendim. Kasların hayati yapılarını; damarların, sinirlerin nereden geçtiğini, birbirleriyle olan ilişkilerini bilmek bence çok çok önemli... Dolayısıyla bir diş hekiminin göz altına ışık dolgusu uygulaması tavsiye edebileceğim bir şey değil açıkçası…


 

Işık dolgusu nedir? (Uygulamalı)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön