Cilt bakımı nasıl yapılır?

Yaza girmeden önce sağlık ve güzel bir cilt için yapılması gerekenler

Yaza konforlu girin

Sağlıklı ve güzel bir cilt için öncelikle yapılması gerekenler nelerdir?


Sağlıklı ve güzel bir cilt için öncelikle cilde bakım yapmak ve onu korumak gerekir. Cildimizi temiz tutup ölü deri tabakalarından ve siyah noktalarından arındırıp, cildin beslenmesi ve nemlendirilmesi sağlanmalıdır. Böylece cilt güneşe karşı hazırlığını tamamlamış olur.Cildimizin ihtiyaç duyduğu nemi kremler ile karşılayabiliyor muyuz?


Kremler ve yüzeysel tedaviler ile cilt yüzeyini geçici olarak nemlendirebiliriz fakat cildin doğal elastikiyeti ve sağlıklı ışıltısını geri kazanması için gereken derin nemi sağlamak vebunu sürdürmek mümkün değildir.Yeterli nem (hidrasyon) sağlıklı cilt tonu, elastisitesi ve pürüzsüz genç bir görünüm için çok önemlidir. Cildimiz kurumayı engelleyen hyaluronik asit adında önemli bir nemlendirici ajan içermektedir. Fakat yıllar geçtikçe hyaluronik asidin doğal seviyesi azalır, bu da cildin donuk ve kırışık görünmesine neden olabilir. Bu süreç yüz, boyun, dekolte ve eller dahil en çok dikkat çeken bölgeleri etkilemektedir.Cilt nemini, tonunu ve elastikiyetini düzeltmek amacıyla cilt yüzeyinin altına enjekte edilmek için özel formüle edilmiş hyalunorik asit kullanılır.Doğal, sağlıklı bir ışıltı sağlamak için cildinizde azalmış olan hyaluronik asit düzeylerini etkili bir şekilde yenilemek, tonus ve elastisiteyi düzeltmek nemini arttırmak amacıyla cilt yüzeyinin altına enjekte edilmek için özel olarak formül geliştirilmiştir. Yapılan bu uygulama ile cildiniz sağlıklı, genç, ışıltılı bir görünüme kavuşacaktır.Güneşin etkisiyle oluşan yüzeysel ve derin kırışıklıklara ne yapmalı!


Mimik kaslarının yıllar boyunca çalışması ve güneş ışınlarının etkisiyle göz çevresinde, alında ve kaş arasında çizgiler oluşabilmektedir. Bu oluşumu engellemek adına mimik kaslarına yapılan Botox uygulaması ile kasların hareketleri zayıflatılabilir. Hareketi kısıtlanan kaslar sayesinde yüzde ki derinin katlanması ve katlanmaya bağlı çizgilenmeleri engellenebilir. Bu dacildi düzgünleştirir ve yüz ifadesinde düzelme sağlayarak yorgun ve kızgın görünümü yok eder.Yılların etkisi yüzün görünür kısmında olduğu kadar, iç tabakasındaki yapısında da çökmelere sebep olmaktadır. Yer çekiminin karşı konulamaz etkisi yüzümüzün şeklinde ve hacminde de olumsuz etkiler ve bu etkiler en çok yanak ve çene bölgesinde görülür. Bu tedavihem çene ve yanak bölgesinde ki hacim kaybını yok edecek, hem de uzun süreli ve pürüzsüz bir sonuç sağlayacaktır.Yazın korkulu rüyası aşırı terleme


Aşırı terleme sosyal ve özel yaşamı olumsuz etkileyerek psikolojik sorunlara ve özgüven eksikliğine neden olabiliyor.Stres, insülinler gibi uyaran ilaçlar, tiroid bezinin fazla çalışması, böbrek üstü bezi hastalıkların giderilmesi, menopoz, şişmanlık ve hormonal durumlar terlemenin başlıca nedenleridir.Birçok alanda kullanılan botoks uygulaması aşırı terleme ve buna bağlı değişik rahatsızlıkların giderilmesinde de etkili bir yöntem olarak karşımıza çıkmaktadır. Uygulama koltuk altında yapıldığı gibi el ve ayaklarda da başarılı sonuçlar vermektedir.Terlemeye karşı botoks uygulaması nasıl yapılır? 


Terlemenin yoğun olduğu bölgelere, deri altına, çok ince uçlu iğnelerle, sık aralıklarla çok az miktar da enjekte edilerek uygulanan botoks sinir uçlarını geçici bir süre bloke eder ve ter üretimini engeller. Özellikle yaz aylarında, koltukaltı, avuç içi ve ayak tabanı kişilerin uygulama yaptırdıkları bölgelerdir.Botoksun etkisini kişi ne zaman fark eder?


Kişi ilk hafta içerisinde iyileşmeyi görür.

 

Dr. Hayat Öz
Dermatolog
Ethica Levent Plastik cerrahi ve Medikal Estetik Hastanesi

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön