Kavitasyon nedir?

Cildin alt tabakasındaki yağları sıvı hale getirerek bölgesel incelme amaçlayan kavitasyon uygulaması ile ilgili mutlaka bilmeniz gerekenler…

Kavitasyon nedir?

Kavitasyon, ultrason dalgaları ile cildin alt tabakasındaki yağ dokusunun sıvı hale getirilmesidir. Böbrek taşlarını kırmada kullanılan ses dalgaları ile yağlar önce köpüklenir, sonra patlar. Bu durum «yağların kırılması» olarak da ifade edilir. Böylece, kavitasyon uygulanan bölgede, yağların sıvı hale getirilerek eksilmesi sebebiyle «bölgesel incelme» meydana gelir.

 

Peki sıvılaşan yağlara ne olur?

Bu soru, «Kavitasyon nedir?» ve «Kavitasyon nasıl inceltir ?» sorularından daha önemlidir. Çünkü sıvılaşan yağlar lenf dolaşımına girer. Bu yağları vücuttan atabilmek için günde 2 litre su içmek, yağ yakıcı egzersiz yapmak ve yağsız diyete girmek şarttır.

Aksi halde şunlar olur : 

1. Su içmek yağları idrar yoluyla atmak içindir. Günde 2 litre su içmezseniz idrar yoluyla yağ atamazsınız. 

2. Egzersiz yapmaktan kasıt, günlük rutininizden daha fazla enerji harcamanız anlamına gelir. Yani günde 2 saat egzersiz yapıyorsanız bunu en az 3 saate çıkarmanız gerekir. Aksi halde lenf sistemine giren yağlar enerjiye dönüşemez ve vücuttan atılamaz. 

3. «Nasıl olsa kavitasyona gidiyorum, yağlarım gidiyor» deyip beslenme biçiminizi değiştirmezseniz, sıvılaştırılan yağları vücudunuzdan atamayacağınız gibi fazladan yağ almış olursunuz. 

 

Peki sıvılaşarak lenf dolaşımına giren yağları atamazsanız ne olur?

 Hekimler, kırılarak bulunduğu bölgeden ayrılıp vücutta sıvı halde dolaşıma giren ve yakılmayan yağların karaciğerde depolandığını söylüyor. Bu da kavitasyona devam edildiği taktirde karaciğer yağlanmasına sebep oluyor. 

Bu nedenle kavitasyon seanslarına başlamadan önce karaciğerinizde yağlanma olup olmadığını bilmeniz, yani doktorunuzun görüşünü ve onayını aldıktan sonra kavitasyona başlamanız gerekiyor. 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 295

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 1727

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1477

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3164

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 1292

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön