Evliliği kurtarmanın yolu: Sarılmak

Boşanmanın eşiğinde olmak, maddi sorunlar, çocuk kaybı gibi ağır problemlerden sonra eşlerin aralarındaki ilişkiyi güçlendirmek için yapabilecekleri şeylerle ilgili çok fazla fikir var.

Evliliği kurtarmanın yolu: Sarılmak

Bunlar son zamanlarda medyada da sıkça tartışılır oldu, bu yüzden sizin de kendinize sormanız mümkün, acaba evliliğime daha çok faydam olsun diye, ne yapabilirim? Önce şunu bilmek lazım ki, mükemmel evlilik diye bir şey yok. Ama iki taraf da doğru hamleler yaptığı taktirde daha mutlu ilerlemesi mümkün olan evlilikler var.

 

Sarılmak. Evet, sunduğumuz ilk çözüm bu. Bu kadar basit

Sarılmak, sadece ilişkinize değil, sağlığınıza da oldukça faydalı. Sarılmanın sıcak ve samimi duyguları canlandırdığı kanıtlandı, yani birine sımsıkı sarıldığınızda, ona yalnızca önemli olduğunu hissettirmiyorsunuz, aynı zamanda da fiziksel olarak da yardım etmiş oluyorsunuz.

  

Sarılmanın faydaları nelerdir?

 

Öfkeyi yok eden sihir: Sarılmak!

Eşinize sarıldığınızda, onun oksitosin salgılamasını sağlarsınız. Oksitosin, kişinin kendini nasıl hissettiğiyle alakalıdır. Yani, minicik bir sarılma, kişinin yalnızlık ve öfke duygularından arınmasını sağlar.

 

Sarılmak depresyon ilacı

Eşinize uzun uzun sarıldığınızda, serotonin salgılamasını sağlarsınız. Bu da eşinizin ruh halini iyileştirecektir.

  

Sarılmak stresi azaltır!

Eşinize sarılmanızla birlikte, hem sizde, hem de onda stres seviyesi aşağılara iner çünkü kan basıncınız düşer. Hem stresiniz azalır, hem evliliğiniz sağlamlaşır.

 

Sarılmak kan yapıyor!

Kucaklaşmanın olduğu eve doktor girmez derler. Sarılmak önemlidir, çünkü daha sağlıklı bir insan olmanızı sağlar. Göğüs kafesine yapacağınız hafif baskı timüs bezini harekete geçirir ve bu da beyaz kan hücrelerinin üretimini sağlar, bu durum, kişinin daha sağlıklı olmasını ve hastalıklardan uzak olmasını sağlamaktadır.

 

En güzel uyku sarılarak uyumak!

Sarılmayla meydana gelen fiziksel temas, eşinizin daha rahat bir uyku uyumasını sağlar. Rahat uyku, daha az stres demektir.

 

Sarılmak yakınlığı artırır

Sarılmak, evlilikteki yakınlığı arttırır. Fiziksel yakınlık sağlıklı bir evliliğin en temel ihtiyaçlarından biridir. Düzenli fiziksel teması olan ve bundan çekinmeyen çiftler, çok daha güvende ve mutlu hissederler.

 

Sarılmak sevildiğini hissettirir

Her gün eşinize sarılmanızın belki de en önemli faydası, ona sevildiğini hissettiriyor olmasıdır. Sarılmak, bunu hisesttirmenin en basit yöntemidir. Hem masrafsızdır, hem de oldukça kısa süren bir işlemdir ama ona önemli olduğunu hissettirmekte bundan daha faydalı bir yöntem olmayabilir. Evliliğin, güçlenmesi için, belki de tek ihtiyacınız olan şey, sımsıkı bir sarılmadır.

 

SARILMANIN FAYDALARI NELERDİR? Herkes için kocaman, sımsıcak bi... ÖZÜR DİLERKEN BU HATALARI YAPMAYIN! Özür dilemek hiç kolay değil. Bi...

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön