Evlilik öncesi yapılan estetik ameliyatlar

Gelinlik alışverişine çıkmadan önce, vücutlarında beğenmedikleri bölgeleri yeniden şekillendirmek isteyen gelin adayları, en çok yüzlerinde oluşan mimik kırışıklıkları ile kalça, basen ve bel bölgesindeki fazla yağlardan kurtulmak için estetik operasyona başvuruyor.

Evlilik öncesi yapılan estetik ameliyatlar

Prof. Erol Kışlaoğlu, evlilik hazırlığında olan bayanların hangi estetik operasyonlara başvurduğunu anlatıyor. Küçük veya sarkmış göğüsten şikâyet eden bayanlar ise, gelinliği iyi taşımak için göğüs büyütme veya dikleştirme operasyonlarına yöneliyor. Düğün öncesi estetik operasyonlarla ilgili bilgi veren Estetik ve Plastik Cerrahi Uzmanı Prof. Erol Kışlaoğlu, ayrıca evlilik hazırlığında olan bayanların, gözaltı torbalarından kurtulmak için de estetik operasyona başvurduğunu belirtiyor.

 

Hangi uygulamaya ne kadar süre önce başlanmalı?

Bekârlığa veda estetiğinde zamanlama çok önemli. Kimi yöntemlerde iyileşme süresinin biraz uzun olduğu göz önüne alınarak, burun ameliyatının düğünden 1 ay kadar önce yapılması gerekiyor. Germe ameliyatları için de yine aynı süre, büyütme ameliyatı yaptırmak isteyen bir gelin adayının ise düğünden yaklaşık 3-4 hafta önce operasyona başvurması önemli bir noktadır.

 

Minimal Girişimle Burun Estetiği olan MİR yöntemi ile 30 dk. süren ameliyat sonrası, hasta 4-5 saat sonra evine dönebiliyor. Operasyon sonrası kişide morluk ve şişliğin çok az, ağrının ise hemen hemen hiç hissedilmediği ortaya çıktı. MİR tekniği ile yapılan operasyon sonrası, kişinin sosyal hayatına daha çabuk döndüğünden, düğün öncesi burun ameliyatı için bu yöntem tercih ediliyor.

 

Ameliyattan korkanlar için dolgu yöntemi ideal

Ameliyattan sonra burnunuzun nasıl bir şekil olacağını merak eden gelin adaylarının, “dolgu maddesi” ile 8 aylık veya 2 senelik yeni bir buruna kavuşabilirsiniz. 8 ay veya 2 senelik süre kullanılan dolgu maddelerinin dayanıklılık süreleri, bu süre sonunda dolgu maddesinin vücut tarafından emilip burnun yavaş yavaş eski şekline dönebiliyor. Hemen hatırlatalım! Dolguyla burun estetiği, 5-10 dk. içinde yapılabilecek bir yöntem.

 

Gelinlikte göğüs dekoltesi ve yüz…

Evlendikten sonra hayatı boyunca bakacağı düğün fotoğrafları, her kadın için neredeyse düğünden daha önemlidir. O fotoğraflarda, göz alıcı güzellikte çıkmak içindir yapılan onca hazırlık. Gelinlikle kusursuz görünmek için özellikle yüzlerinin ve göğüslerinin çok iyi olmasını ister gelin adayları. Güzel ve kusursuz bir yüz için mimik kırışıklığı, kaş kaldırma, göz kapağı operasyonlarına başvuran bayanlar, hemen her modelde göğüs kısmı vurgulanan gelinliği olabildiğince iyi taşımak için göğüslerinin dikleştirilmesini, küçük göğüsten şikâyet edenler de büyütülmesini istiyorlar. Meme protezi ameliyatı genel anestezi ile hastane şartlarında yapılan bir operasyon. Meme başındaki renkli yuvarlağın kenarından girilerek silikon meme kasının arkasına yerleştirilir. Doğal bir görüntü elde etmek için içi jel olan protezler tercih edilir. Ameliyat sonrası hiç iz kalmaz. Protezi değiştirmeye gerek kalmadan ömür boyu kullanırsınız, patlaması söz konusu değildir.

 

Hasta, operasyon sonrası aynı gün hastaneden ayrılıp eve dönebilir. 2-3 günlük bir dinlenme sürecinden sonra normal hayata devam edebilir. Bir ay sonra meme tamamen doğal bir görüntü kazanır. Dokunulduğunda normal bir memeden hiçbir farkı yoktur.

 

Bekârlığa veda estetiğinde zamanlamanın önemine tekrar değinerek, örneğin göğüs dikleştirme ameliyatlarında göğsün forma girmesi vakit alacağından 3-4 ay önce yapılması uygun olur. Yüz bölgesine veya göğüslere uygulanacak operasyonlar için bayanların, ameliyat ve düğün töreni arasındaki zamanlamaya dikkat etmesi durumunda balayında herhangi bir sorunla karşılaşmamış olurlar.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön