Mücevherlerinizin uzun ömürlü olması için bakım önerileri

Mücevherinizin bir ömür boyu kullanılmasını sağlamak için, dikkat ve itina ile bakılması ve korunması gerekir. Peki, mücevherinizin bakımı ve daha uzun ömürlü olması için dikkat etmeniz gereken hususları biliyor musunuz?

Mücevherlerinizin uzun ömürlü olması için bakım önerileri


Mücevher bakımı nasıl yapılır?

Mücevherinizin ilk günkü ışıltı ve formunu muhafaza ederek yıllarca zevkle kullanılması için, en iyi şekilde bakımının yapılmasına özen gösterilmesi yanı sıra, ona zarar verecek unsurlar ve etkenlerden korunmasına dikkat edilmesi gerekir. Ev  işi, spor veya bu tarz başka işlerle uğraşırken mücevherlerinizi takmayınız.Mücevher nasıl korunur?

Mücevherinize zarar verebilecek işler yaparken çok dikkat ediniz. Mücevherinizi bu gibi durumlarda zorunluluk yoksa kullanmayınız veya takmayınız. Mücevherinizi herhangi bir şekilde, sert bir cisme çarpmanız halinde, almış olduğunuz yetkili firmaya götürünüz.
 

 

 


Mücevherinizi klorlu çamaşır suyu veya güçlü kimyevi maddeler ile temas ettirmeyiniz. Bu, mücevherinizdeki pırlantaya zarar vermez ama metal renginin matlaşmasına, cilasının deforme olmasına sebep olabilir. Birbirlerini çizmemeleri için, mücevherlerinizi, birbirine temas edecek şekilde yan yana bulundurmayınız. Mücevherlerinizi orijinal kutusu içinde veya yumuşak kumaş gibi koruyucu malzemeler içinde saklayınız.

 

 

 

İnci, zümrüt ve değerli taşlar nasıl saklanır?

 

İnci, zümrüt ve benzer taşlı mücevherlerinizi, uzun süre hava ile temas etmeyecek şekilde bulundurmanız, taşların canlılığını kaybetmesine neden olabilir.

 

Hazırlayan: Meltem Öksüm

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

İlginizi çekebilecek diğer haberler
 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

BU KATEGORİDEKİ EN ÇOK OKUNANLAR

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön