Çalışmayan bir anneye söylenmemesi gerekenler

Annelik hassas bir mevzudur, hakkında yorum yapmadan önce şöyle bir durup düşünmek gerekir...

Çalışmayan bir anneye söylenmemesi gerekenler

Gün geçtikçe kadınlar iş hayatında daha büyük bir yer edinmeye başlıyorlar, dolayısıyla çalışan annelerin sayısı da durmadan artıyor. Bizim kültürümüzde hala ‘evinin hanımı, çocuklarının anası’ anlayışı yaygın olsa da pek çok kadın iş hayatını ve anneliği bir arada başarıyla sürdürebiliyor.

 

Ancak elbette ki hala, anneliğin aslında nasıl olması gerektiğine dair yerli yersiz pek çok yorumla karşılaşabiliyoruz. Özellikle büyük şehirlerde çalışmamayı ve evde kalıp çocuklarıyla ilgilenmeyi seçen anneler ilginç yorumlarla karşılaşabiliyor.

 

Siz siz olun, çalışmayan bir anneye hayatı hakkındaki görüşlerinizi bildirirken bu ifadeleri kullanmamaya özen gösterin!

 

 

Bol bol boş vaktin oluyordur!”

Bir annenin çalışmıyor olması bütün zamanının kendine kaldığı anlamına gelmez! Beraber yaşadığınız 7/24 ilgi ve özen bekleyen bir veya birkaç çocukla günlük rutin oluşturmak, bazen çalışırken program yapmaktan daha zor olabilir. Çocuklar uyursa ya da bir mucize olur da babalarıyla bir yere giderlerse, anneye serbest zaman kalmış olur ama bu zamanda da yorgun anne hangi birini yapacağını şaşırır: Ev işlerini mi bitirsin? Kuaföre gidip aylardır yaptıramadığı bir bakımı mı yaptırsın? Bir arkadaşla iki çay içip biraz sohbet mi etsin? Emin olun, haftanın hemen her günü bir işyerine gitmiyor olması, bir ev hanımının bol bol zamanı olduğunu göstermez...

 

Daha sakin bir hayatın vardır!”

Tamam, iş için koşturmuyor olabilirim ama çocukların derdi de hiç bitmiyor ki! Her gün yeni sürprizlerle karşılaşan ‘ev annesi’ için sakinlik demek, herkes yattıktan sonra biraz ayaklarını uzatıp dinlenebilmek demek.

 

 

Aslında çocuklar için daha faydalı...”

Elbette anneleriyle olmak çocuklar için daha faydalı! Ama çalışan anneler de çocuklarına zarar vermiyor, öyle değil mi? Çocuklarla kaliteli zaman geçirmek onlar için faydalıdır ancak sürekli çocuklarla zaman geçirdiği için kendine zaman ayıramayan, kendi ihtiyaçlarını gözetemeyen bir anne de bir süre sonra çocukları için nasıl faydalı olacağını bilemez hale gelir. Her anne çocuğu için en iyisini ister, bir annenin çalışmadığı için çocuğuna iyilik ettiğini söylemek de hiç kimseye düşmez...

 

Aman, çalışmak berbat bir şey zaten...”

Evet, çalışan herkesin yüzünde güller açmıyor. Ama günlük ev rutinlerinin içinde kaybolmuş bir annenin çalışma hayatına ne kadar özeniyor olduğunu da bilemeyebilirsiniz. Çalışma hayatını kötülemek, çalışmayan bir annenin hayatını daha iyi hale getirmeyecektir.

 

Ünlülerin anneliğe dair fikirleri
+7
Ünlü isimlerin yaptığı ya da söylediği her şey dikkat çeker ve merak edilir, hatta çoğu zaman da örnek alınır. Peki dünyaca ünlü isimlerin anne olmak hakkında neler düşündüğünü merak ediyor musunuz?

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  10 Ocak 2019 Perşembe 08:23

  Güzel bir konu tebrik ederim...”ev annesi “değişik bir kavram...

  Cevapla
 •  
  21 Ağustos 2017 Pazartesi 09:26

  Kafam iyice karisti. Calisan anneyken ev hanimi olmak istiyodum....

  Cevapla
 •  
  20 Ağustos 2017 Pazar 00:47

  Duygularıma tercuman olmuşsunuz. Teşekkür ederim...

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön