Oyuncaklara boşa para harcamayın!

Eviniz çok da sık oynanmayan oyuncaklarla dolu. Her bayram ve doğumgününde gelen dağ gibi oyuncaklar...

Oyuncaklara boşa para harcamayı bırakmanın 3 yolu

Eviniz çok da sık oynanmayan oyuncaklarla dolu. Her bayram ve doğumgününde gelen dağ gibi oyuncaklar. Hediye paketleri açılırken biraz heyecan yaratıp biraz oynandıktan sonra, rafa kaldırılıyor. İşte size paranızı oyuncaklara verirken yardımcı olacak birkaç ipucu.


Çok amaçlı oyuncaklar

En küçük çocuğunuz hala ağabeylerinin eski legoları ve tahta oyuncaklarıyla oynuyor. Ne kadar harika. Genelde daha az albenisi olan oyuncaklar, çocukların çok farklı şekillerde oyunlarına dahil edebilecekleri oyuncaklar oluyor. Pillerinden çok çocuğun hayal gücünden beslenen oyuncaklara yönelin. Mesela yedekleri için servet ödeyebileceğiniz örümcek adam ağ fırlatıcısı yerine daha basit işlevleri olan figürler ve araçlar tercih edebilirsiniz.

Kalite parasını hak eder

Çok ucuz oyuncaklar, satın alırken paranızı koruduğunuzu düşündürebilir ama, daha eve varmadan çöp olabilirler. Aynı zamanda güvenlik açısından da riskli. Bu ucuz oyuncakların özellikle hareketli ve çok parçalı olanları hemen bozulup kırılıyorlar. Belki büyük çocuklar için uygun olabilirler ama özellikle küçük çocuklar için uygun değiller. Dolayısıyla çocuğunuza birazcık daha pahalı olsa da uzun zaman zevkle vakit geçirebileceği kaliteli oyuncaklar almaya özen gösterin.

Aktiviteyi özendirici oyuncaklar

Çocukların TV veya bilgisayar oyunları karşısında saatler geçirmesinden hoşlanmayan anneleriz. Çocukların koşarak, zıplayarak, bedenlerini kullanarak enerjilerini değerlendirmeleri taraftarıyız. Bisiklet/scooter, top veya atlama ipleri olur. Bu tip oyuncakları tercih etmekte fayda var.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön