Hiç

Hiç çok doğal olan bir durumu, medeniyet ve toplum adına reddettiğiniz ve bu yüzden evrene, tabiata ihanet ettiğinizi hissettiğiniz oldu mu?


Hiç bütün insanlığın, alışverişin hatta gereksiz bütün tüketimlerin; size verilen içgüdüleri bastırmak, onları yokmuş zannettirmek ve içinize değil de sadece önünüze bakmanızı sağlamak için geliştiğinden şüphelendiniz mi?


Hiç bütün sorulan sorulara 'hayır' diyebilip, hiçbir şey kaçırmadığınızdan emin bir huzurla oturup kitap okuyabiliyor musunuz? Hiç soğuk bir günde çamura batmış bir kedinin size sürtünüp ısınmasında şefkat görebilir misiniz? Peki ya hiç tanımadığınız birinin hikâyesi hala ilginizi çekebiliyor mu?


Gelecek hakkındaki her şeyi kontrol altına almak yerine, akışın size getireceklerine sonsuz bir güvenle teslim olmayı tattınız mı? Hiç pişmanlıklarım değil de, hatalarım oldu diyebilecek kadar tok ve dik durabiliyor musunuz?


Bazen tek aşağıda hisseden, tek sorgulayan, tek isyan eden sizmişsiniz gibi etrafınıza yabancılaştığınız oldu mu? Hiç hayatınızdaki bütün ışıkların, bütün müziğin sadece o karanlık odaya girmemeniz için sizi manipüle etmeye çalıştığından şüphe ettiniz mi?


İşte o zaman modern şehir hayatının toplardamarındasınız demektir... Farkına varıp uyanmak için bazen motivasyon, bazen bir kapı zili, bazense mucize gerekir... Mucizelerle dolu bir haftamız olsun!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön