Yeni'de eğlence olsun

Her sabah çocuklarımı okula uğurlarken 'çok eğlenin' diyorum. Bazen ters bir bakışlarında, söylediğimle içinde bulundukları durumun örtüşmediği hissim olsa bile, yine de eğlenin diyorum...

 

Okuldan dönüklerindeyse, kendimi tutamayıp en çok ne yaparken eğlendiniz diye soruveriyorum. İp atlarken, top oynarken, müzik dersinde, bir çocuğun yaramazlığı, öğretmenin sakarlığı derken, bi eğlence yakalıyor yavrular.

 

Bir derdim var eğlenceyle; ya da eğlenmemeceyle... Son bir iki yıla kadar niyeyse atlamışım o kısmını hayatın, hep ciddi hep istikrarlı hep tutucu olmuşum. Araya serpiştirmişimdir elbet, ama şakadan anlamayan bir yanım var; unutmuşum... Şimdi de sanki dünyanın tek mühim konusu buymuş gibi eğlenin diyorum!

 

Bir sayfayı kapatıp ötekini açarken; sağlık, huzur dilemeyi geçmeyelim ama; her şeyin zevkli, muzur, bizi neşelendiren kısmına dönüp bi bakalım diye umuyorum!

 

Yepyeni, parlak, altında sıkı bir çalışma yatan güzel bir yıla girerken; bu yeniyi ciddileştirmeden boyayalım; hatta içimizden geliyorsa karalayalım! Rengarenk olmasına gerek yok, içinde gerekirse sadece kırmızı olsun; eğer elimize siyah geliyorsa, acımayalım, çizelim. Her ne yapıyorsak; yaparken kaybedelim kendimizi, elimize yüzümüze bulaşırken yaşanmışlıklar, kirlenmiş olmayı unutup eğlenelim; belki de hayatımızın en unutulmaz yılı bu olur; belki de bu kadar heyecanla, böyle bir tutkuyla yaptığımız için, en gerçek yıl ; bu yıl olur; belki artık yeteri kadar sıkılmışızdır ve gülmeyi hak ettiğimiz için hayata da hakkını verebiliriz!

 

Çok eğlenceli bir yıl olsun :)

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor
  Mutluluk Kürleri 2 - Dr. Ümit Aktaş anlatıyor

  Süresi : 22:01 İzlenme : 0

 • Kadınlar için 5 savunma taktiği
  Kadınlar için 5 savunma taktiği

  Süresi : 04:19 İzlenme : 2992

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

 • Kolesterolü etkileyen gıdalar
  Kolesterolü etkileyen gıdalar

  Süresi : 02:36 İzlenme : 816

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön