Arınış

Okulların açılmasıyla çocukların bir düzene adapte olma mecburiyetleri, onlar için çok faydalı olduğuna emin olsam bile, bana içgüdülerimin engel olamadığı bir daralma yaşatıyor.

 

Servisle okula gitmek için yaz başından beri pazarlık yapan kızım, kapıdan bile çıkmama izin vermeden, yanağımı öpüp beni sevdiğini söyleyerek , zıplaya hoplaya dünyasına gidiyor... Bütün yazını, tabiri caizse "top peşinde" geçiren oğlum, okuduğu kitapları üst üste koyup, öğretmenlerine göstermek için fotoğraf çekmemi istiyor...

 

Bu işte bir terslik var diye düşünmekten kendimi alamıyorum; oğlum mızmızlansa, kızım kendini yerlere atsa , acaba ben ters olur muydum?.. Ben hariç evde herkesin okula, düzene ve kış aylarına hazır olduğunu görünce, kendime çalışma kararı alıyorum.

 

Artık o yazki duran ben, bu gazla aynı noktada durdu... Plan yaparak, kafada düşünerek gelişim olmuyor; harekete geçme kararı aldım . İlk adım olarak arınma peşine düştüm; bu sabah, yürüyüşe giderken içime bikinimi giyinip , kendimi Boğaz'ın sularına attım! Erken bir saatte planladığım ve havanın çok sıcak olacağını dünden bilebildiğim için, önce takma adı karabatak olan kızım ve aklıma koyup etrafımda duyurduğum bir iki kişi bana eşlik etti. Yazdan, durmaktan topluca arındık!.. Yürürken alkışlayanlar, "yarin da gelin, biz de girelim" diyenlerin desteğiyle, Yeniköy sahilinde çok eğlenceli bir sabah yaşadık.

 

Bu kışa hakkını vermek için, her güne biraz da olsa eğlence katabilmek için, ilk adımı attım.

 

Bütün çocuklara ve velilere eğlenceli bir okul yılı diliyorum!..

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön