Koku

Kıştı kokusunu sevdiğimde, maskesiz ve özgün. 

Yüzünü görmemiştim henüz... O yüzden kokusu diyorum.

Kokusuydu çünkü. Kokusu olmalıydı; zira arkamdan gelen yabancı ayak sesleri için aniden hızlanan kalbimin başka bir açıklaması olamazdı. 

 

Aşık olmuştum ve dönüp bakmıştım kim ki bu diye.

Dik duruşlu, acele adımlı, kara kaşlı bir adamdı.

Adı: Asım.

 

Daha önce de görmüştüm birkaç kez ama böyle çarpmamıştı kalbim hiç. Rüzgarı yüzüme değmediğinden belki. 

Bilmem.

 

Can kulağımı vermiştim ağzından çıkan her bir söze; açtım hikayesine. Çok bir şey de sormamıştım aslında arabasında dinlediği müziği duyduktan sonra; Kardeş Türküler, İnti İllimani ve Bandista... İçimizdeki müzik ortaktı; artık emindim ne olacaksa güzel olacaktı ve sevecektim onunla ilk defa duyacağım tınıları da. Nedense hiç biri yabancı gelmeyecekti bana.

 

Yanlışlıkla eli elime değse gelemiyordum kendime. Nefes alamıyordum olmadığı yerlerde, ne yapıp edip yanına gidiyordum bir bahaneyle. Yalan değil, koştum peşinden. Kokusunu takip ettim, gittiği yer nere ise beni de götürsün istedim. Kulağımda hiç susmayan bir müzik vardı; Radio Tarifa ve Dikanda. Bir de hem acı-tatlı bir tat ağzımda. Çok güçlü, acıtan ama insana yaşıyorum dedirten bir duygu göğsümün tam orta yerinde hatta. Karnımda bir sancı, boğazımda bir düğüm ve hiç bitmeyen bir hüzün.

 

Öyle çok sözü yoktu dilinde. Dosdoğru çıkıyordu ağzından her bir kelime. Öyle netti ki ürktüm ama kaçamadım; biliyordum hayır demeyi ve dolaysızlığı öğrenecektim ondan ben de. Hissediyordum özgürleşecektim o benim kusurlarımı öptükçe. Kabulümdü hikayesi, yaraları, güçsüz hissedeceği anları, zaafları, kızgınlığı ve onu o yapan her ne varsa yanında. Kabulüydü hikayem, yaralarım, güçsüz hissedeceğim anlarım, zaaflarım, kızgınlığım ve beni ben yapan her ne varsa yanımda.

 

Odalar açtı bana çeşit çeşit kalbinde. Ne işin var orada demedi. Bu da nereden çıktı demedi. Bu burada hiç olmamış… Demedi. (Demedim ona ben de.)

Başta biraz gözyaşıma içerliyordu, sonra onları da aldı kalbinin içine. 

Olacakları biliyordum; kokusundan dinlemiştim hikayesini…

Ve çok sevmiştim bütün cümlelerini.

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  08 Aralık 2016 Perşembe 11:31

  Kıskançlık duygum biraz olsaydı,çok kıskanırdım bu hissettiklerinizi.simdi imrenerek ve buyuk bir hayranlikla okudum her satırı.Allah her daim mutluluk ve huzur versin size.aşkla kalın...

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön