Yetkili servis olmadan asla…

Bugün başka duygularla oturdum bu bilgisayarın başına. Genelde çok sakin bir insanım, o kadar alışık değilim ki sesim biraz yükselse hemen kısılır.

 

Ama bugün ben bile verdiğim tepkiye şaşırdım.

 

İlk defa interneti bir derdimi paylaşmak için kullanacağım, merak ediyorum sesimi kimler duyacak acaba?

 

Bulaşık makinesi yemek yapmayı sevenler için çok önemli bir makinedir.

 

Yemek yaparsınız, doldurursunuz, çalıştırırken siz başka işler yaparsınız, boşaltırsınız ve tekrar kirlenmiş olan tabak çatalı doldurursunuz.

 

Size kazandırdığı zaman için, ellerinize verdiği rahatlık için müteşekkir olursunuz.

 

Tamamen bu duyguyla Türkiye’ye yeni yerleşen yabancı kiracımın bulaşık makinesinin biraz eskimiş sepetlerini değiştirme kararı aldım. Evini, mutfağını daha çok sevsin istedim, her gün çalıştırdığı makinesini mutlulukla kullansın.

 

Büyük hatam, yetkili bir servisi aramamak oldu. Mayıs ayında telefonumdaki bütün kayıtları kaybetmiştim ve elime ilk geçen servis numarasını aradım.

 

Sonuçta 28 Ağustos’tan beri çok ama çok üzüldüm.

 

En çok üzüldüğüm Türkiye’yi ve Türk insanını yeni yeni tanımaya başlayan ve yardımcısız bir şekilde küçük kızına bakmaya çalışan çok zarif bir yabancıya mahçup olmaktı.

 

Söz verip defalarca gitmemeler,  haber vermeden gittikleri zaman da ‘’Sizin o kiracınız bir evde otursa bunlar olmayacak’’ demeler, gidip yanlış ürün numarası almalar, benim tepkilerim sonucu, ‘’yarın takılacak, takılmazsa servis elemanlarını işten atacağım’’ demeler, bir gece 22.30’da korku filmini andıracak şekilde ansızın eve gitmeler…

 

Ve bugün itibarıyla benim ısrarlı aramamdan sonra verilen cevap: ‘’Fabrikada yokmuş, biz bu sepeti değiştiremeyeceğiz.’’

 

Tahmin edersiniz ki bir ayı aşkın bir süredir devam eden bu süreç içinde defalarca boş yere bekletilen ya da garip saatlerde rahatsız edilen kiracımdan özür dilerim.

 

Suçum yetkili bir servisi aramamaktı.

 

Birilerinin de benden özür dilemesini çok bekledim. Ama bugün verdikleri cevaptan sonra da sesimin tonunu nasıl yükseltmişsem, hemen bir özür maili geldi. Gayet kuru, gayet sıradan.

 

Kaygılandığımız, üzüldüğümüz her an bedenimizde, hücrelerimizde çok büyük kayıplar veriyoruz. Maddi kısmından bahsetmiyorum ama bu manevi zararı telafi etmek imkânsız.

 

Şimdi araştırıyorum, yetkili servis olmayan bir firma nereye şikâyet edilir acaba?

 

Bunu inanın başkaları için de yapacağım.

 

Her firma, her birey hatasının sonuçlarına katlanmalı. Bana kim yol gösterebilir acaba?

 

Kıssadan hisse, sakın ama sakın araştırmadan, yetkili servis olmayan bir firmayla çalışmayın. Bu hem ev işlerimizi kolaylaştıran makinelerin sağlığı hem de sizin ruh sağlınız için önemli.

 

Araştırma demişken, bu aralar ben bir de su filtresi ve ph değerlerinin ayarlanması ile ilgili bir araştırma içindeyim. Onun sonuçlarını da en kısa zamanda paylaşacağım.

 

Sizlerden gelecek bilgiler varsa da iletirseniz çok sevinirim. Araştıran kadınlar, bilinçli mutfak, mutlu yaşam…

 

İnsan gergin olunca yazmak iyi geliyor, biraz rahatladım.

 

Sizlere de bu hafta gülümseyen bir mutfak ve yavaş yavaş yağlanmaya başlayan palamudun keyfine varacağınız bir sofra diliyorum.

 

Fırında palamut tarifi için lütfen tıklayınız...

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön