Kadının kadının…

Of şimdi bana kızacaksınız ama bir konuda yazmak istiyorum. Ben de isterdim eğlenceli bir yazı yazmak ama tutamıyorum bünyeyi. Kadının en iyi dostu kadındır evet ama canımı yakanlar da hep kadın oldu bugüne kadar.

 

En büyük kazıklar, darbeler hep hemcinslerimden geldi. Kısa süre öncesine kadar erkek arkadaşlarım sayıca daha fazlaydı. Sonra hem yaş diyelim, hem meslek seçimi derken şimdi kadınların sayısı oldukça fazla. Ve ben bazen kime güvenip kime güvenmeyeceğimi bilemiyorum.

 

Salağım çünkü.

 

Karşımdaki insanı kendim gibi zannedip açıyorum tüm içimi. Sonra bir bakıyorum o açtıklarım başkalarının önüne serilmiş, masaya yatırılmış. Bir fikir söylüyorsun, hop aynısı yapılmış. Bir grupta yazışmışsınız uzun uzun, güvenip söylemişsin fikirlerini, hooop çıktı alınmış başkalarının önüne konmuş.

 

Her seferinde “bu kez güvenmeyeceğim” desem de yine aynısı oluyor. Yine aynı şekilde kazığı yiyip oturuyorum.

 

Evet, bir yandan destek de süper olurken sanırım – hanesi, + hanesini geçince insan onu göremeyebiliyor.

 

Çok istediğin hayalinin gerçek olduğunu anlatırken gelen bakışları görebiliyorsun. Ya da bazen üzerinde kusur arayan gözleri fark etmek hiç zor olmuyor. Kıyaslamalar, “aman onun nesi benden daha iyi” demeler…

 

İşte aklım bunu almıyor.

 

Peki, ben masum muyum? Bence evet! Şöyle ki, eğer ortada bir haksızlık varsa, bunu durdurmaya çalışıyorsam, göz göre göre hakkım yeniyorsa o zaman gözüm kararıyor. Bu yaptığımı yanlış bulmadığım gibi durduk yere de kimseyi üzmeye çalışmıyorum.

Hani hep “çocuklarınızı kıyaslamayın” cümlesini duyuyoruz seminerlerde. İşe kendimizden başlamamız gerek belki de! Takısından tut kariyerine, evinin büyüklüğünden çocuğunun okuluna kadar kıyas söz konusu. Kimse kendini görmüyor. Kimse kendini olduğu gibi de kabul etmiyor.

 

Bir grup kadın var ve sanki düşmeni bekliyorlar. Açığını yakaladıkları zaman affetmek yok, “dur bir darbe de benden gelsin” diyorlar. Senin mutsuzluğun onların mutluluğu oluyor sanki. Başarısızlığından keyif alıyorlar gibi.

 

Kocanla tartışırsın “ama sen de şunu yaptın” derler, işinde aksaklık olur “hatalısın” yorumu gelir, anneliğini eleştirirsin, onlar “hepimiz yapıyoruz bu hataları” demek yerine seni iyice yerin dibine sürüklerler.  Bir iş kurmak istersin, hoop en yakın sandıkların baktın en uzağa gitmiş, çok da iyi tanımadıkların kucak açmış. Sosyal sorumluluk adına bir şey yaparsın, destek beklemesen bile istersin ki “seninleyiz” desinler. Çok az kişi, gerçekten çok az kişi “gerçekten yanındayım” hissini verir.

 

Bazen güzel bir haberi paylaşmaktan çekiniyorum. Çünkü “tebrikler” derken altta yatan bazı düşünceleri gayet net okuyabiliyorum. Akıl danışacağım insan sayısı çok az.

 

Aslında çok kalabalığız ama bir o kadar da az kişiyiz.

 

İşte bazen tam da bunları düşünüyorum. Tıpkı her kadın gibi!

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
5
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  13 Temmuz 2017 Perşembe 00:13

  Yani yanliziziz ne üzücü ben benlikci nekadar çoğalmış

  Cevapla
 •  
  07 Haziran 2017 Çarşamba 12:07

  Bütün bu düşüncelerinizin hepsine katılıyorum.Aynı şeyleri zaman zaman bende hissediyorum ve böyle hissetmek kötü ...Neden insanlar bir başkasının mutlu olmasından mutlu ,mutsuz olnasıyla da mutlu olabiliyorlar...Nedir bu kıskançlık fesatlık...

  Cevapla
 •  
  07 Haziran 2017 Çarşamba 11:32

  valla çok doğru yazmışsın canım kadının en büyük düşmanı da yine kadındır. söylediklerine harfi harfine katılıyorum eksiği var fazlası yok.hangimiz bu durumu yaşamadık ki..kadınların kıskançlığını hasetliğini nazarını düşünerek hep içimizde yaşadık erkek arkadaşlarımıza anlattık herşeyi

  Cevapla
 •  
  07 Haziran 2017 Çarşamba 11:12

  Yavrum bunlar hayatın gerçekleri malesef yaşanmadan öğrenemiyor insan

  Cevapla
 •  
  07 Haziran 2017 Çarşamba 10:09

  Ben hic bir bayan arkadasimdan bir kazik yemedim cok sukur. Bana gore daha kotusu basima geldi. Hayat arkadasim ile gecmisime baktigimda resmen ama resmen diyebilirim ki SALAĞIM ÇÜNKÜ. kendimi acayip tescilledim suan cok net goruyorum ki hakkatten cok salakmisim :)))

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön