Daha ne kadar zaman gelmeliyim?

Geçenlerde çok sevdiğim bir müşterim sordu bunu bana bu soruyu. Pek uzun zaman olmadı tanışalı ve daha yolun başında sayılır. Merak etmiş, öğrenmek istemiş ne kadar süre böyle düzenli olarak seanslara devam etmesi gerektiğini. Ona verdiğim cevaba yer vereceğin bu yazımda. Çünkü bu birçok kişinin merak ettiği bir konu.


Enerji arınma seansları çeşitli çözülümleri beraberinde getiriyor. Derinlemesine bir çalışma olduğu için çok sonraları yapılan seanslarda aniden eskilerden kalma bir konu yüzeye çıkabiliyor. Bu anlamda, sürecin ne kadar zaman alacağını öngörmek imkansız. Kişinin birikimlerine ve geçmişten taşıdığı, bastırdığı duygulara bağlı bu. Dolayısıyla, cevabım “size iyi geldiği, hizmet ettiği sürece devam edin” olacak.


Esasında, her şey öyle değil mi zaten? Örneğin meditasyon hangi sıklıkta yapılmalı ? Her sabah yapan da var, sabah akşam yapanlar da çok. Aklına geldikçe, ihtiyaç duydukça yapanlar ise çoğunlukta. Doğrusu yanlışı yok bu işin. Evet, en ideali düzenli olarak her gün hatta aynı saatte yapmak ama yine de arada sırada yapmak bile hiç yapmamaktan iyi. Vücut bakımı da öyle. Manikür pedikür hangi sıklıkta yapılmalı ya da hangi sıklıkta yıkanılmalı? Doğru cevaplar olsa da uygulamalar kişilerin tercihlerine göre farklılık gösteriyor. Gerek gördükçe, ihtiyaç duydukça, istendiği zaman yapılıyor her şey. Enerjş “temizliği” de öyle...


Ben, idealinde ne sıklıkta olması gerektiğini söylerim ama karar kişiye kalır. Enerjisi dengelenen, frekansı yükseldikçe hayatı da güzelleşen herkes “bu enerjiyi nasıl koruyabilirim?” sorusunu sorar bana. İşte bunun için azim, kararlılık ve farkındalık gerekiyor. ‘’Sadece seanslara devam ederseniz bunu koruyabilirsiniz” demem asla. Ben kişinin bana “bağımlı” olmasını değil, kendi formüllerini geliştirip, kendini tanıdıkça iniş-çıkışlarını da dengelemeyi öğrenmesini isterim. Seanslara devam ettiği süreçte ona hissettiğim şeyleri aktarırken ve önerlilerde bulunurken bunları dikkate almasını ve uygulamasını arzu ederim tabii ama bu da ona kalmıştır aslında. Zorlayamam, yolculuğunda “elinden tutarım“ belki ama o yolu onun adına ben yürüyemem.


Kişi, ’dengede‘ yaşamın nasıl bir şey olduğunu bir kez deneyimleyince, ve seanslar arasında geçen zamanlarda “akordu bozulup” da aradaki farkı daha net tecrübe edince zaten her şey değişmeye başlıyor. Merkezinde olup gücüne kavuştukça İç sesini daha net duyabilir hale geldiği için, kendiliğinden daha doğru ve sağlıklı seçimler yapmaya başlıyor. Etrafındaki insanlar, bulunduğu ortamalar biraz biraz eleniyor bu anlamda. Seanslarda beyin dalgalarının değişime uğraması ve bilinç düzeyinin artışıyla algısı, hayatına bakış farklılaşıyor.


Gelişme ve ilerleme gördükçe seansların arasını yavaş yavaş biraz daha uzun tutarak, vücudun ve enerji alanının bu yeni ritme vardiği tepkiyi gözlemleyip, gidişatı belirliyoruz beraberce. Bunun yanında, yıllardır her hafta seansa gelmeye devam eden müşterilerim de var. Son derece olumlu, gözle görülür gelişmeler gösteren, kendini daha iyi tanıdıkça ve filtrelerinden, kısıtlayıcı inançlarından, travmalarından arındıkça içi de dışı da giderek güzelleşip, bir çiçek gibi “açan” kişiler bunlar. Öyle güzel hikayelerine şahit oldum ve öyle derinden değişime uğradıklarını gördüm ki, yaptığım işe olan inancım her geçen yıl biraz daha arttı. Umarım da bu güzel hikayeler hayatımı zenginleştirmeye hep devam eder.


Sevgiyle kalın...

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  02 Temmuz 2017 Pazar 17:59

  Iyiki varsınız!!! Sizin sayenizde, içim çiçekler gibi açmaya, hayatım binbir renge bürünmeye başladı :)) CŞ

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön