Boğaz çakrasını şifalandırmak

Geçen haftaki yazımda yer verdiğim “düğüm düğüm duygular” nasıl çözülecek, bir kez dengesi bozulmuş olan boğaz çakrası nasıl düzelecek dersiniz?  Bugünkü yazımda bu konuya yer vermek istiyorum. Boğaz çakrasında oluşan blokajların kalp çakrasında da dengesizliğe  yol açtığını bildiğim için, kalbini şifalandırmak isteyenlerin  “boğaz” deyip geçmemesini önemle rica ediyorum...

 

Reiki ve nefes terapi son derece etkili olsa da, bu bölgedeki blokajların çözülmesinde çoğunlukla tek bir seans yeterli olmayacaktır ve düzenli aralıklarda seans yapılması gerekecektir. Ayrıca seanslardan en iyi şekilde fayda sağlamak için, kişinin hayatında gereken değişimleri gerçekleştirmesi de gerekmektedir. Sonuçta, blokajların oluşmasına sebep olan şeyler ortadan kaldırılmadığı sürece, arınmanın her türü geçici bir etkiye sahip olacaktır.

 

İyileşme sürecinde kişinin kendi başına kolaylıkla uygulayabileceği bazı yöntemler tedavinin sonuç vermesinde son derece etkilidir:

 

Yaratıcı olun

Dilinizin ucuna kadar gelip de dışa vuramadığınız duyguları sanat yoluyla şifalandırmak elinizdedir. Bu yüzden, gönlünüzce, rahatça boyayın, yazın, çizin lütfen bundan sonra. İçinizde kalmasın duygular, kelimelerde, renklerde, seste hayat bulsun ve yüreğinize oturup kalmasın.

 

Sesle iyileşin

Sadece ses tellerinizi değil, tümüyle boğaz çakranızı aktive eden keyifli bir faaliyettir şarkı söylemek. Arada sırada da olsa bağıra bağıra şarkı söyleyin ve dışa vurmakta zorlandığınız duyguları şarkı sözleri aracılığıyla yüreğinizden söküp atın. Eğer içinizden şarkı söylemek gelmiyorsa, sıkıntılı hissettiğiniz zamanlarda, ruhunuza iyi gelecek, sizi rahatlatacak şekilde ezgiler mırıldanın, dilerseniz “uydurma” bir ninni, dilerseniz geçmişe bir ağıtla şifa bulun...

 

Çekinmeden ağlayın

Sonuna kadar yaşanmayan, “halı altına süpürülen” duygular, boğaz çakranızda düğüm düğüm kalır yıllarca. Güçlü görünmek, korkularla yüzleşmemek, kendini koyvermemek, “duygusallaşmamak” için bastırılan duygular boğaz çakrasına misafir olur ve kalır öylece. Duygularınızı inkar etmeyin, hıçkıra hıçkıra ağlayın zamanı geldiğinde. Ağlamak rahatlatıcı ve arındırıcı bir terapidir. Yeter ki gözyaşlarınızı tutmayın...

 

Mavinin büyüsü

Boğaz çakrasınının rengi mavidir. Bu renge odaklanarak yapacağınız meditasyon ve imgeleme çalışmaları son derece etkili olacaktır. Ayrıca bu renkte bir eşarpla boğaz çakranızı sarmanız, mavi renkte yarı değerli ya da değerli bir taşı, teninize temas etmesine özen göstererek birkaç hafta için her gün üzerinizcde taşımanız bu çakradaki blokajlardan arınmanıza ciddi ölçüde yardım edecektir.

 

Turkuaz taşı

Boğaz çakrasını dengelemekte en etkili taşlardan biri turkuazdır. Boğaz boşluğunuza yerleştirerek, rahatça uzanarak meditasyon yapabileceğiniz gibi, bir süre için her gün bu taşı üzerinizde taşıyarak da bu taşın şifasından faydalanabilirsiniz.   Yine mavi renkte olan lapiz lazuli, kalsedon ve aquamarin taşları da son derece etkilidir.

 

Bol su için

Su içmek, her çakranın şifasında etki sağlar ve arınmayı hızlandırır. Kana kana su için ki boğaz çakranızdaki duygusal toksinlerden bir an önce kurtulun. Duygusal şok yaşayan kişilerin, sonrasında deliler gibi su içmesi boşuna değildir. Haykırarak, ağlayarak atamadığınız duygular su ile atılmak ister vücudunuzdan.

 

Boğazınıda düğüm olan duyguların giderek azalacağı, ferah ve huzurlu günler diliyorum hepinize...

 

Sevgiyle kalın…

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön