Hayat hakkında olumlamalar

11 Aralık Yeniaydı.  Derin duyguların burcu olan Akrep’teydi bu Yeniay ve dolayısıyla da çoğumuzu duygusal anlamda epey çalkaladı. İçimize döndük, durup dururken hüzünlendik, yıllar öncesinden olayları ve kişileri hatırladık, hayatın anlamını sorguladık, yani biraz dağıldık çoğumuz. Bu etkiyi hissetmeyenler de olmuş olabilir tabii ama ben yakın çevremdeki kişileri gözlemlediğimde su grubu burçlarına özgü olan hassaslığın ve derin duyguların şu sıra herkesi etkisi altına aldığını fark ettim.

 

Yeniayın yoğun etkisi o günü takip eden 3 gün boyunca da sürer ve sonra her geçen gün giderek azalma gösterir. Haliyle de, siz bu satırları okurken daha yeni yeni etkisi azalmaya başlıyor olacak. Hala geç değil yani. Ne için mi?

 

Daha önceki yazılarımda da belirttiğim gibi, Yeniay niyet belirlemek, hayrımıza olmayan kişi, davranış, düşünce ve alışkanlıkları geride bırakarak yepyeni bir döneme girmek, yeni başlangıçlar yapmak için en ideal zamandır. Ayrıca yeni projelere başlamak, hep hayal edip bir türlü gerçekleştiremediğimiz bir konuda ilk adımı atmak, yeni bir ilişkiye başlamak için de mükemmel bir dönemdir..

 

Yepyeni bir aya girerken pozitif düşünceler, olumlamalar ve niyetlerle hayatımızı daha da güzelleştirmek mümkün. Nisan ayında yazmış olduğum “Olumlamalar” adlı yazımda size kelimelerin gücünü izah etmiştim. Okumadıysanız muhakkak okuyun ki sizin için öncelikli ve önemli konular hakkında olumlamalar yaratırken nelere dikkat etmeniz gerektiği hakkında genel bir fikriniz olsun.

 

İçinizden sessizce tekrarlayabileceğiniz birkaç cümle yepyeni bir bakış açısı belirlemenizde adeta sihirli bir etki sağlayabiliyor. Ama tabii ki yeni oluşan inançları hayata geçirebilmek için biraz da sabır ve zaman gerekiyor.

 

Bugün sizinle bazı olumlamalar paylaşmak istiyorum. Hem de hayat üstüne... Birbirinden güzel hayatlar, güzel anılar yaratmanız ve her zaman olumlu bir bakış açısına sahip olmanız için bu konuda kitaplardan ve seminerlerden öğrenmiş olduğum bazı cümlelere yer vereceğim. Dilerseniz ufak değişiklikler yapıp kendi tarzınızı katabilirsiniz:

 

 • Hayat kendi mükemmelliğime ulaşmamda beni hep ileri iten bir güçtür.
 • Hayatı bütün bereketi, bolluğu ve güzelliğiyle kabul ediyorum.
 • Hayata evet diyorum!
 • Hayatın sınırsızlığından alabildiğim kadar alıyorum. Sınırlarımı genişletiyorum, açıyorum.
 • Hayat, Tanrı’nın kendimi gerçekleştirmek için açtığı oyun alanıdır ve ben denemeyi kabul ediyorum.
 • Hayatın beni değiştirmesine izin veriyorum. Her değişimin küçük bir ölüm olduğunu biliyorum. Tüm parlaklığı ve aydınlığıyla hayatı kabul ediyorum.
 • Hayatın beni şımartmasına izin veriyorum.
 • Her yeni gün bana sayısız, küçük mucizeler taşır. Ben onları fark etmeyi seçiyorum.

Öyle de olur umarım… Yeniayın tılsımı sizin hayatınıza da dokunsun.

Sevgiyle kalın…

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön