Ekinoksun getirdikleri

Aslında bugün, geçen Pazar işlediğim konuyla ilgili bazı teknik ve önerileri sizinle paylaşmaya niyetliydim.  Ama çok önemli bir “gündem maddesi”ni gözden kaçırdığımı fark ettim: 20 Mart’ta gerçekleşen Yeni Ay, Güneş Tutulması ve Ekinoks. Astolojik ve spiritüel anlamda çok büyük önem taşıyan bir gün bu ve o yüzden de diğer konular biraz bekleyebilir diye düşünüyorum.

 

Ekinoks, dünya çapında kutlanan bir şölen gibi. Bir çok ülkede özel rütüellerle kutlanıyor. “Alt tarafı gece ile gündüz eşitleniyor, bunda büyütecek ne var?”diyorsanız, yanılıyorsunuz. Ekinoks sırasında dünyanın elektromanyetik alanında ciddi boyutta bir düşüş gerçekleşiyor, bu da “portal” olarak değerlendiriliyor. Yani yüksek boyutlara ve enerjilere ulaşmak için geçici olarak oluşan bir aralık, enerjik anlamda bir açılış. Dolayısıyla ekinoksun gerçekleştiği gün, enerji arınma çalışmaları, meditasyon ve nefes çalışması için ideal. Özellikle meditasyonda ulaşacağınız derinlik sizi şaşırtabilir. Şifa çalışmalarının etkisi de kat be kat artıyor.

 

Şimdi diyeceksiniz ki, “olmuş bitmiş bir şeyi niye haber veriyorsunuz  iş işten geçmiş zaten”. Öyle değil işte. Böylesine kuvvetli bir enerji bir anda yok olur sanmayın. Etkisi günlerce hissedilecek boyutta. Bu dönemi iyi değerlendirin, bol bol meditasyon yapın, doğada vakit geçirerek evrene yağan bu enerjileri özümseyin, en önemlisi de şu sıralar düşüncelerinize ve sözlerinize çok dikkat edin. Yaratıyorsunuz, bilinçli ya da bilinçsiz olarak...Bilinçli yaratmayı seçin.

 

Güneş tutulması da ayrı bir etki. Hani ayın türlü hallerinde yapılan enerji çalışmaları vardır, yeni ayın özellikleri ayrıdır dolunayın ki ayrı ya... Yaşanan tutulma sayesinde ayın 4 evresi de 24 saat içinde yaşanıverdi. Dolayısıyla türlü amaçlarla yararlanabileceğimiz çok değerli bir enerjisi oldu bugünün. Arınmak, affetmek, bir şeyleri sonlandırmak, kötü alışkanlıklara son vermek için de ideal bir dönemdi, yeni ufuklara yelken açmak, niyet belirlemek ve yeni projelere başlamak için de. Çok nadir rastlanan bir durum bu.

 

Yeni Ay'a gelince. Niyet belirlemek, hayrımıza olmayan kişi, davranış, düşünce ve alışkanlıkları geride bırakarak yepyeni bir döneme girmek, yeni başlangıçlar yapmak için en ideal zaman. Yeni Ay Ritüelim adlı yazımda paylaştığım yöntemden yararlanarak siz de bugün bir çalışma yapabilirsiniz. Normalde yeni ayın etkisi 3 gün sonrasına kadar etkisini sürdürür ama bu sefer bu etki çok daha uzun süreli, dolayısıyla geç kalmış değilsiniz.

 

Bu arada belirteyim ki, 20 Mart’taki  yeni ay ayrıca “Süper ay” (Super Moon) idi.  Bu durum ay yörüngesinde dünyaya en yakın posizyona geldiğinde gerçekleşiyor. Bu noktada dünyanın elektomanyetik alanının gücü değişiyor. Bunun vücudumuz, zihnimiz ve bilinç düzeyimiz üzerinde etkisi oluyor. Fiziksel anlamda ağrı ve sızılar çoğalabiliyor. Bilinç düzeyinde etkisi ise aydınlanma, uyanış, farkındalığın yükselmesi ve sezgilerin güçlenmesi şeklinde oluyor. Yeni ayda yapılan enerji çalışmalarının sonuçlarının 4 Nisan’daki dolunayda ya da en geç bir sonraki yeni ayda görülmesi bekleniyor. 

 

İnanılır gibi değil, değil mi? Ekinoks,Yeni Ay ve Güneş Tutulması. “Üçü bir arada”. Evlere şenlik bir durum! Doğru şekilde değerlendirenler için paha biçilmez değeri olan bir dönem.Bu bilgilerden faydalanarak mutluluğunuza mutluluk katacağınızı umuyorum.

Sevgiyle kalın...

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön