Kötü anılardan uzaklaşmak reiki ile mümkün

Yıllar önce Florida’da yaşarken bana her zaman huzur veren bir “kaçamağım” vardı. Her çarşamba akşamı üniversiteden çıkıp soluğu The Road To Enlightenment adlı spiritüel merkezde alıyordum.  Haftada bir gün, çok sayıda Reiki uzmanı bu merkezde  gönüllü  çalışıyordu. Çeşitli ülkelerden, ırklardan, dinlerden gelen bir sürü insanı oraya çeken ortak sebep, şifa ve huzur arayışıydı.

 

Yine böyle bir günde, grup meditasyonunu yeni bitirmiş, Reiki uzmanlarının seanslarına başlamasını bekliyorduk. Sessizce sıramı beklerken, içimden şiddetle “Bana Neda gelsin n’olur!” diye dua ediyordum. Uzmanlar arasında ayrım yapmak olmazdı biliyordum ama Neda hakikaten başkaydı. Merkezin kurucusu olan bu Arjantinli kadın, Reiki konusunda işinin ehliydi.  Şanslı bir günümdeydim herhalde ki, onca kalabalığın içinde Neda yanıma yaklaştı ve Reiki seansına başladı.

 

Seanslarda el poziyonları ilk olarak baş bölgesinde, sonra boğaz çakrasında yani boyun bölgesinde ve sonra da vücudun diğer bölgelerinde uygulanır.  O gün de Neda, başımda enerji çalışması yaptıktan sonra ellerini boğazımın biraz üstünde  tutarak dokunmaksızın enerji aktarmaya başladı. Önce hiçbir şey hissetmezken yavaş yavaş boğazımda bir enerji yoğunluğu hissetmeye başladım. Sanki boğazımda bir düğüm vardı  ve giderek büyüyordu.

 

Blokajın çözülümü

O sırada aynı odada çok sayıda insana seans yapıldığı için, son derece sessiz ve çekingen bir şekilde “Boğazımda bir yumru var gibi…” diye Neda’ya fısıldadım. Bana sakin olmamı ve gevşememi  söyledi. Kısa bir süre sonra bir anda boğazımın içindeki o yumru daha da büyüyerek tuhaf bir ağrı yarattı. Adeta yutkunmakta zorluk çektim o an ve aniden öyle bir an geldi ki, ağrı hat safhaya ulaştı.  Bir anda adeta  “duygusal bir patlama” yaşadım ve geçmişte yaşadığım bazı tatsızlıklar gözümün önünden bir film şeridi gibi geçiverdi.  Evliliğimin zor bir dönemindeydim. Bir sürü anı aklıma üşüştü o an.  Eşimle yaptığımız tartışmalarda duyduğum bazı “ağır” sözleri tekrar duyuyordum sanki.

 

O anları tekrardan yaşayınca hıçkıra hıçkıra ağlamaya başladım birden. Her zaman etrafın ne düşüneceğine gereğinden fazla aldıran biri olmuşken,  o an bir oda dolusu insanın varlığını tamamen unutmuştum. Akıttığım gözyaşlarıyla giderek durulup rahatladıktan sonra etrafa çekinerek ve utanarak bakınırken, az önce yaşamış olduğum duygu seline ben bile inanamıyordum.

 

Sesim tamamen gitti

Beni en çok şaşırtan şey de seans bittiğinde  sesimin fark edilir bir şekilde kısılmış olduğunu fark etmemdi. Neda bunun doğal olduğunu ve seansta enerjik bir blokajın yok olduğunu söyledi bana. Fiziksel ve duygusal anlamda toksinlerden arınabilmem için ertesi gün bol bol su içmem gerektiğini hatırlattı.

 

Boğazım 2-3 gün içinde kendiliğinden iyileşti ve sesim geri geldi. İlk iş Neda’ya telefon edip emekleri için teşekkür ettim ve  blokajın oluşma sebebi hakkındaki tahminlerimi söyledim ona.  Aslında boğazımda kendini epeyce belli eden bir problem oluşmuştu son aylarda. Evliliğimin beni zorlayan bir dönemindeydim ve bazı sıkıntılı günlerimde boğazımın  derinden derinden ağrıdığını fark etmiştim.  Acıyı hafife alan yapım yüzünden, bu konuyla ilgili olarak ne bir doktora gitmiştim ne de kimseye danışmıştım. Kendi haline bırakılınca problemler yok olmuyormuş anlaşılan…

 

Boğaz deyip geçmeyin

Sonradan öğrendim ki duygular sağlıklı bir şekilde dışa vurulamadığında ve ifade bulmadığında boğaz çakrasında enerji blokajı yaratırlarmış. Tiroit, guatr gibi hastalıklarda stresin rolünü duymuşsunuzdur sanırım… Meğer “boğazımda düğüm olup kalan” tüm sözler, huzursuz sofralarda “boğazıma dizilen” tüm yemekler ve her şey daha da kötü olmasın diye “yutkunup içime attığım” tüm dertler “boğazıma sarılmış” beni bekliyormuş …

 

Neyse ki seansta hepsi çözülüp gitti.  Eskiden tartışmalar esnasında kendini hissettiren  o ağrıyı ise bir daha hiç yaşamadım. Seanstan sonraki dönemde enerjimi temiz tutmaya her zamankinden daha çok özen gösterdim. Hatta içimde bulduğum yeni güçle, bundan  kısa bir süre sonra eşimden boşanma kararı aldım. Şifa buluşumun bende yarattığı etkiyle, bu işin eğitimini alıp Reiki uzmanı olmaya da o sıralar karar verdim.

 

Kısacası Reiki sadece bir enerjik blokaja ve sağlıksız bir evliliğe son vermekle kalmayıp, hayatıma yepyeni bir yön verdi ve beni bu “köşe”ye kadar peşinden sürükledı.  Hayat her zaman için mucizelerle dolu. Size de mucizelerle zenginleşen bir hafta diliyorum…

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön