Reiki: evrensel hayat enerjisi

Amerika’da yaşadığım yıllarda, hayatımın zorlu bir döneminde “şans eseri” tanıştığım bir Reiki uzmanı bir çok açıdan hayatımı değiştiren kişi oldu.  Seans sırasında  beni fiziksel anlamda iyileştirmesi bir yana, rahatsızlığıma sebep olan şeyleri fark etmeme ve bozulan bazı dengeleri kurmama yardımcı oldu. Böylelikle de hayatımda aslında çok daha önceleri yapmış olmam gereken önemli değişiklikleri sonunda yapabilmeme “yol açarak” bir anlamda kaderimi değiştirdi.

 

Şifa bulduğum o seansın hikâyesini de paylaşırım sizinle bir gün, ama bugün genel anlamda Reiki’den söz etmek istiyorum biraz.

 

O seans sonrasında fiziksel ve ruhsal anlamda aldığım sonuçlardan öylesine etkilendim ki, çok kısa bir süre sonra bu konuda eğitim almaya ve Reiki uzmanı olmaya karar verdim. Sonrasında  geçen 10 yıl içinde, şifa verirken yaşadığım tecrübeler beni daha zenginleştirdi ve geliştirdi. Reiki ,hayatımın her alanına yansıyan gücüyle beni hala da şaşırtmaya ve büyülemeye devam ediyor.

 

Sözlük anlamı

Reiki “evrensel yaşam enerjisi” demek. Bu da Japonca’da “evrensel yaşam” anlamına gelen REI ile “ışık/prana/kozmik enerji” anlamına gelen Kİ’nin bir araya gelmesiyle oluşmuş bir sözcük. Reiki, yüzyıllardır uygulanmakta olan çok eski bir şifa tekniğinin adı.

 

Enerji Aktarımı

Usui usulü Reiki’de  şifacı yani bu konuda eğitimli Reiki uzmanı, evrensel hayat enerjisine bir “kanal olarak” elleri aracılığıyla bu enerjiyi aktarıyor. Bu sırada kendisinden herhangi bir şekilde “enerji çekilmesi” asla söz konusu değil, tam tersi bu enerjiden şifacı da yararlanıyor.

 

Reiki’nin gücü kullandıkça çoğalıyor. Yani uzmanın aktif olarak çalışması  bu yönden önem taşıyor. Eğitim aldıktan sonra bu eğitim uygulamaya konulmaz ise şifacının "kanal olması1  tıpkı kullanılmayan bir kas gibi güçsüzleşebiliyor.

 

Takata’nın Tanımı:

Dünyaca ünlü bir Reiki üstadı olan Hawayo Takata’nın Reiki’yi tanımı şöyle:

 

Burada bizi çevreleyen büyük bir mekan vardır,yani evren. Bunun içinde sonsuz ve muazzam bir enerji potansiyeli mevcuttur. Bu evrenseldir…Bunun asıl kaynağı Yaradan’dır...Bu enerji Güneş’ten, Ay’dan veya yıldızlardan gelebilir. Bilim henüz ilgili kanıt ve açıklamaları bulamamıştır. Söz konusu olan sınırsız bir güçtür. Bu bitkilerin büyümesini, kuşların uçmasını sağlayan enerji kaynağıdır… Bir insanın ağrıları veya problemleri olduğunda bu enerjiden alabilir.Bu bir ruhsal kaynaktır, tekrar canlandıran ve düzenleyen büyük bir gücün dalga boyudur. Bu doğadır. Bu Tanrı’dır, arayışta olan çocuklarının hizmetine sunduğu güçtür. Japonca’da buna Reiki derler.”

 

Bir din değil

Reiki hiçbir mezhebe ait değil ve hiçbir dine ya da meditatif uygulamaya ters düşmüyor. Japon bir Hıristiyan rahip olan Dr.Mikao Usui tarafından 19. yüzyılın sonlarında “yeniden keşfedilerek” uygulamaya konulan öğretiler zamanla tüm dünyaya yayılmış. Bu yolla elde edilen iyileşmeler günümüzde bilimsel araştırmalara bile konu oluyor.

 

En derin düzeylere kadar etki ederek tıbbi tedavilere destek oluyor. Kısaca özetlemek gerekirse, bedensel, zihinsel, ruhsal ve duygusal alanda vücudun kendi kendini tedavi edişini hızlandıran bir teknik. Çakraları dengeleyerek toksinlerden arındırıyor, beden ve zihni güçlendiriyor.

 

Tipik bir seansın nasıl olduğundan, ve alınan şaşırtıcı sonuçlardan da önümüzdeki haftalar detaylı olarak söz edeceğim. Şimdilik hepinize yaşam enerjisiyle dopdolu güzel bir hafta diliyorum.

 

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Mayıs 2015 Cumartesi 19:40

  okudum beğendim çarşanba günü kısmetse gelicem

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön