Belirsizlikle dost olmak

Bazen herşeyi sıfırlayışlarımızla yenileniyoruz hayatta. Son sandığımız nefes oluyor bizi hayata döndüren nefes. Soluk soluğa kaçsak da elinden kurtulamadığımız sorunlar benliğimizi kıskıvrak köşeye sıkıştğırdığında mecbur kalıyoruz içimizdeki gücü bulup çıkartmaya ve kendimizi bir kez daha kendimize kanıtlamaya.


Güvendiğimiz dağlara karlar yağınca başlıyor esas yolculuğumuz, dur durak bilmeden, sonunu görmeden, hem de hiç halimiz kalmamışken bilinmez yarınlara yürüyüşümüz. Yanılmışlığın, yenilmişliğin, bazen kırılmışlığın verdiği buruklukla zorlukla attığımız adımların bizi umudun ışıltılı güzelliğine doğru yavaşca yönlendirişi…


Ne yazık ki, bilinmeze bakış açımız çoğunlukla korku dolu ve tedirgin. Oysa bilinmez olan aynı zamanda en büyük mucizelere de gebe olan şey. Bembeyaz ve boş bir sayfa, henüz açılmamış bir kutu, okunmayı bekleyen sürükleyici bir kitap gibi büyüleyici ve heyecan verici. Her an her şeyin değişebildiği şu hayatta, sürprizlerle dolu yarınlarımız. Sıfır noktası aslında en büyük özgürlükleri ve umutları içinde barındıran nokta ve her bitiş bir başlangıç.


Nazım Hikmet’in dediği gibi:

“En güzel deniz:

henüz gidilmemiş olanıdır,

En güzel çocuk:

henüz büyümedi.

En güzel günlerimiz:

henüz yaşamadıklarımız,

Ve sana söylemek istediğim en güzel söz:

henüz söylememiş olduğum sözdür…”

 


 

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

 • Yeşim'le Hayat Bilgisi
  Yeşim'le Hayat Bilgisi

  Süresi : 31:47 İzlenme : 0

 • Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar
  Kanserde Doğru Bilinen Yanlışlar

  Süresi : 37:35 İzlenme : 0

 • Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?
  Sanal kitap mı? Basılı kitap mı?

  Süresi : 01:55 İzlenme : 1442

 • Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu
  Anne Sohbetleri: Lohusa Depresyonu

  Süresi : 06:07 İzlenme : 4148

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön