Chopra ile Bayram...

Kaz Dağı’nın benzersiz  enerjisiyle dolup taşara  girdim bayrama; arındım, duruldum, yenilendim.  Assos’un havasından mıdır suyundan mıdır bilmem ama müthiş bir huzur içindeyim günlerdir…

 

Keyif için ne gerekirse var kaldığımız  yerde;  söğüt ağaçlarına bağlanmış hamaklar, yemyeşil çimenlerin üstünde rengarenk, rahat minderler,  tertemiz havanın okşayan esintisi ve büyülü bir deniz. Suyun kaynağı dağlardan geldiği için olsa gerek, şifa veren bir etkisi var.  Vücuttaki bütün elektriği alıp götüren denize her girişimde ruhen biraz daha hafiflediğimi hissediyorum.

 

Sürekli bir trans hali

Etraftaki insanların hepsi aynı frekansta gibi. Herkes inanılmaz bir uyum ve usul usul bir dinginlik içinde geçiriyor günlerini.  Sanki burada kalmak için  ‘başvuranlar’ olmuş ve bu insanların her biri  bir ön görüşmeye alınmış gibi. Sonunda da sadece ortama uyabilecek karakterde olanlar burada kalmaya hak kazanmış... Ne etrafa rahatsızlık veren var, ne de tartışan, huysuzluk eden, kapris yapan. Herkesin yüzünde gevşemiş, mutlu bir ifade, bakışlarında ise boş boş bir ‘göz dalma’ hali var. Ruhsal arınmanın yan etkileri herkesin yüzüne vurmuş.

 

Zaman duruyor ve sessizlik insanı içine çekiyor burada. Aklı meşgul eden tüm sıkıntılar kendiliğinden çözülüp yok oluyor. Düşünce karmaşalarının yok olması bir yana, adeta düşünemez duruma geliyor insan. Meditasyonun amacı da bu değil midir zaten? Düşünceyi durdurup, ruhun derinliklerini hissedebilir dinginliğe ulaşma hali…

 

Bayramda Deepak

Bütün bu huzur hali yetmezmiş gibi,geçenlerde internette 21 günlük bir meditasyon programına katıldım. Çok uzun zamandır her gün düzenli olarak meditasyon yapıyor olsam da, bu tür yeni programlar her zaman ilgimi çektiği için buna da hemen hevesle başladım. Böylece tatilim tam bir ruhsal yenilenişe dönüştü.

 

Deepak Chopra ve Oprah’in  Chopra Center için birlikte düzenledikleri bu programın adı “Miraculous Relationships” Ne yazık ki sadece İngilizce olarak mevcut ama yine de birçok kişinin yararlanabileceğini bildiğim için buradan duyurmak istedim.

 

Program temelinde mucizevi güzellikte ilişkiler kurmamızın sırrının öz benliğimizle kurduğumuz ilişkide yattığı mesajını veriyor. Her gün için ayrı olarak tasarlanmış olan meditasyonlarla konuya uygun seçilmiş mantralar bulunuyor. Bütün yapmanız gereken, kulaklıklarınızı takıp günde 10-15 dakikanızı kendinize ayırmanız. Bunun yanı sıra kısa kısa yazılar da var. “Günün Mesajı” adı altında verdiği ilham veren, düşündüren birer paragraflık mesajlarıyla tatlı tatlı kafamızı yormayı da ihmal etmiyor Chopra. 

 

Merkezinde yaşamaya alışmak

Programın bütün amacı içimizdeki gücün sarsılmazlığını hissettirmek ve 21 günlük bir süreçte ‘merkezde yaşama’ alışkanlığını kazandırmak. Siz de duymuşsunuzdur belki, yapılan araştırmalarda yeni denediğimiz bir aktivitenin alışkanlık haline dönüşmesi için kesintisiz olarak 3 hafta yapılması gerektiği bulunmuş.  O halde programın 21 gün sürecek şekilde hazırlanması da  bir tesadüf olmasa gerek. 

 

“Keşke bilseydim, ilk günden itibaren ben de yapardım” diyenleriniz varsa, hiç üzülmeyin. Günlük meditasyonların her birine,  internete konduğu günden itibaren  5 gün boyunca ulaşabiliyorsunuz... Her meditasyonun ‘ömrü’ 5 gün olunca, geç başlayanlara biraz olsun yetişme payı verilmiş oluyor. Sonunda yine de eksik kalan günleriniz olursa ve 21 günü tamamlayamazsanız, son yaptığınız meditasyonu birden çok gün ardarda tekrarlamak yoluyla  eksik günleri telafi edebilirsiniz.

 

Sevgi, ışık, huzur dolu günler diliyorum!:-)

 

Bademli’de kaldigimiz butik otel sanki sakli bir cennet.

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan
  Evlilik hazırlıkları - Söz ve nişan

  Süresi : 23:19 İzlenme : 0

 • Evlilik hazırlıkları - Tanışma
  Evlilik hazırlıkları - Tanışma

  Süresi : 09:57 İzlenme : 0

 • Yumurta sarısını böyle ayırın!
  Yumurta sarısını böyle ayırın!

  Süresi : 01:46 İzlenme : 1084

 • 5 dakikada badem sütü yapımı!
  5 dakikada badem sütü yapımı!

  Süresi : 00:56 İzlenme : 2556

 • Akne neden olur ve tedavisi nedir?
  Akne neden olur ve tedavisi nedir?

  Süresi : 02:07 İzlenme : 1440

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön