İçsel yolculuk…

Hayatın beni bu ‘köşe’ ye getirişi, uzun yıllar önce çıktığım içsel yolculuğun başlattığı uzun bir süreçten geçişimle oldu. Spiritüel alanda birikimim lise yıllarında meditasyonu ve yogayı hayatıma katışımla şekillenmeye başladı.

 

Nefesin yenileyici ve arındırıcı gücünü, çakraların işleyişini, zihni durdurabilmenin verdiği dinginliği öğrenişimle yepyeni bir dünyaya açtım gözümü. İstanbul’da başlayan bu yolculuk, 20 sene yaşadığım Amerika’da da durmak bilmedi.

 

Hayat birbirinden değerli deneyimleri bana yaşatırken, türlü konularda katıldığım workshoplar, aldığım eğitimler ve tanışma fırsatı bulduğum konusunda uzman kişiler sayesinde birikimim daha da zenginleşti ve yeni boyutlar kazandı.

 

Sonunda da hepsini beraberimde getirip yine geldim İstanbul’a...

 

Amerika’da birçok spiritüel merkezde katıldığım çalışmalar, meditasyonlar ve seminerlerde hepimizin arayışının aslında hep aynı olduğunu gördüm. Farklı birçok ülkeden, kültürden, dinden gelen gruplar hep aynı ideallerin peşinde bir araya geliyordu.

 

Farkındalıkla, ‘merkezinde’ yaşamayı, hayatın zorlu dönemlerinde bile içsel dengeyi koruyabilmeyi amaçlarken, koşulsuz sevmeyi, yargılamamayı, affetmeyi, geçmişi geçmişte bırakıp içinde bulunduğumuz anı dolu dolu yaşayabilmeyi öğrenmekti çoğumuzun ihtiyaç duyduğu.

 

Her şeyin bir enerjisi olduğunu bildiğim halde bu bilgi ışığında ilişkilere, yaşadığım şeyler karşısında verdiğim tepkilere, hayatımda yer verdiğim insanlara ve çevrelere bakmayı öğrenmem zaman aldı. Yaşadığım zorlu ve yoğun bir dönemde bir Reiki uzmanı tarafından şifa buluşumdan sonra Reiki öğrenmeye ve bu konularda da kendimi geliştirmeye karar verdim.

 

Rei ve ki kelimelerinin birleşmesinden oluşan Reiki Japonca’da ‘evrensel enerji‘demek. ‘Rei’ kelimesi ‘evrensel ruh’, ‘ki’ ise ‘yaşam enerjisi’ anlamına geliyor.

 

Yaşam enerjisinin mucizevî bir şekilde nasıl da vücudumuzdaki ve ruhumuzdaki dengeleri sağladığına defalarca şahit oldum. Enerji blokajlarının varlığını tecrübe edişimle de günlük hayatta her yaptığım seçimle ve içinde bulunduğum anı yaşayış şeklimle bugünümü ve yarınımı ne kadar derinden ve güçlü bir şekilde etkilediğimin bilincinde olarak yaşamayı öğrendim.

 

Bu alandaki birikimimi sizinle paylaşmak için sabırsızlanıyorum. Yeni perspektifler edinmenizde, farkındalığınızı artırmanızda,  öz benliğinizle bağdaşan hayatlar yaratmanızda ve yılmadan hep neşeyi, güzelliği arayıp bulmanızda aracı olmayı ve size yardımcı olabilmeyi amaçlıyorum.

 

Merak ettiğiniz, köşemde yer vermemi istediğiniz konular varsa, soru ve görüşlerinize açık olduğumu ve hepsini değerlendireceğimi de bilmenizi istiyorum.

 

Haftaya bugün tekrar görüşmek üzere, sevgi, huzur, kahkaha ve umut dolu güzel günler diliyorum.

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

 • Dövme nasıl yapılır?
  Dövme nasıl yapılır?

  Süresi : 01:38 İzlenme : 5174

 • Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?
  Boş kavanozdan nasıl çerçeve yapılır?

  Süresi : 00:54 İzlenme : 2473

 • Bebek banyosu nasıl yaptırılır?
  Bebek banyosu nasıl yaptırılır?

  Süresi : 05:37 İzlenme : 3562

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön