Yengeç burcunda Güneş tutulması: Sığınakların geçiciliği

2 Temmuz günü saat 22:16’da yengeç burcunun 10. derecesinde Güneş tutulması gerçekleşecek. Tarih boyunca doğal afetlerin, kralların doğumunun, ölümünün ve savaşların habercisi sayıldığı için ilkel korkuları uyaran tutulmalar yılın en hareketli zamanlarına işaret eder. Eğer kişisel tarihinize göz atarsanız hayatınızdaki dramatik ve unutulmaz değişimlerin büyük kısmının Güneş tutulmaları civarında (tutulmalardan 2 hafta öncesi ve 40 gün sonrası) gerçekleştiğini görebilirsiniz. Bu ay yaşanacak tutulmalar 2000 yılında gerçekleşen tutulmalara benziyor. Dolayısıyla 2000’de yaşadığınız gelişmelerle paralel olaylar tecrübe edebilirsiniz.

 

2018 yazından başlayarak 2020 sonuna kadar olan zamanda yengeç, oğlak, koç ve terazi burçlarının ya da yükseleni bu burçlardan olanların, öncelikli etkiye maruz kalacakları söylenebilir. Bilhassa tutulmalar civarında evlilik, ayrılık, ev ya da iş değişikliği, doğum, terfi, kayıplar, sosyal çevrenin tamamen değişmesi, sağlık operasyonları, mahkemeler gibi unutulmaz gelişmeler yaşanabileceği öngörülür. Ayrıca doğum haritasında, tutulmanın gerçekleşeceği dereceye yakın bir gezegen bulunması da dikkate değer bir durumdur.

 

Güneş burcunuzda gerçekleşen tutulmalar sizi fiziksel ve ruhsal yönde güçlendirecek tecrübeleri gösterir. Fakat karşıt burcunuzdaki tutulmalar tam aksine, sizi psikolojik ve bedensel olarak zayıflatan dönemlere işaret edebilirler. Dolayısıyla Temmuz – Aralık tarihleri arasında yengeçlerin, 2020 Ocak itibariyle 6 ay boyunca oğlakların avantajlı olacakları söylenebilir. Bu dönemler dışında kalan dezavantaj dönemlerinde atılması gereken adımları ise doğru tahlil etmek gerekir.

 

Tutulmaları, geçmişi geleceğe, tarafları ve insanları birbirine bağlayan bir köprü gibi tahayyül etmek faydalı olabilir. Ayrıca hatırlamak gerekir ki köprülerin birleştirici olduğu kadar ayırıcı bir rolü de vardır.  

 

Haritanızda Güneş tutulmasının gerçekleştiği ev, hayatın hangi alanlarının yeniden düzenleneceğini, Ay tutulmasının gerçekleştiği ev ise hangi konuların neticeleneceğini açıklar. Örneğin; 4. evdeki Güneş tutulması aile hayatının yeni bir düzene konması, ailenin odak noktası haline gelmesi, aile ve ev içinde değişimler anlamına gelirken, 10. evdeki Ay tutulması sizi kariyer konusunda bir yol ayrımına getirebilir.

 

Tutulma haritasında Ay ve Güneş’in Satürn’e karşıt konumda olması, Merkür’ün retro evresine hazırlanması beklenen değişimlerle ilgili gecikmeler ve ertelemeler anlamına gelebileceğinden, temmuzda gündem olan konuların net sonuçları daha çok ağustos ayında alınabilir.

 

Temel olarak yengeçte Güneş tutulması ev, çocuk ve aile ilişkileri, kendini maddi-manevi güvenceye alma ihtiyacını ön plana taşır. Gayrimenkullarla ilgili girişimler bu süreçte artabilir.  Bir evin yıkımı ve yeniden yapımı, ev ve arabalarla ilgili sigortalar ve yaşam alanlarının dönüştürülmesi, emeklilik planları gündeme gelebilir. Bir yerle ilişkinizi kesmek ve bir diğer yerde köklenmek üzerine kafa yorabilirsiniz.

 

Yengeç tutulmasında adalar ve kıyılar, su kaynakları gündem olabilir. İstanbul ve New York, klasik astrolojide yengeç burcuyla temsil edilir. Yengeç, genel anlamıyla da, kanallar, bankalar, kasalar, suya kıyısı olan yerlerdir. Aile şirketlerinde, cemiyetlerde ayrılıklar ya da birleşmeler, konut güvenliği ve yapılarıyla ilgili gelişmeler ev vergileri dikkat çekebilir.

 

Son olarak…

 

Güneş tutulması sembolik manada büyük açılış ve başlangıçlardır. Bu enerjiyi yaşantımızı başkalarına bağımlı olmadığımız bir aşamaya taşımak için kullanmamız önemlidir. Zira tıpkı yengecin kabuğu gibi ana rahmi, konfor alanları ve aile evi de bir kabuktur ve insanlar ancak kabuklarını, yani zırhlarını kırıp dışarı çıkabildikleri oranda büyümeyi başarırlar. Yırtık yelkeninizi, kırık kalbinizi onarmak için kaçıp bir limana -kabuğa- sığınabilirsiniz belki ama sığınakların geçici olduğunu ve köprülerde köklenilemeyeceğini unutmayın.

 

 

Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
6
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  02 Ağustos 2019 Cuma 09:33

  Çok çaresizim okuyun yorumları lütfen Her gün bu siteye giriyorum, daimi okucunuzum tam 1,5 senedir.05.05.2000 sabah 9-10 civarı Azerbaycan da doğdum. Yükselenim yengeçYorumlaryın lütfen

  Cevapla
 •  
  01 Ağustos 2019 Perşembe 11:03

  05.05.2000 sabah 9-10 civarı Azerbaycan da doğdum Yükselenim yengeç yorumlayın lütfen

  Cevapla
 •  
  29 Temmuz 2019 Pazartesi 09:32

  YORUMLARI NİYE OKUMUYORSUNUZ KRİSTİN DEMİRCİ

  Cevapla
 •  
  29 Temmuz 2019 Pazartesi 09:22

  2000 05.05 gezegen dizilmesinde doğdum merak ediyorum yorumlarmısınız

  Cevapla
 •  
  27 Temmuz 2019 Cumartesi 09:51

  05.05.2000 sabah 9-10 civarında Azerbaycan da doğum Yükselen im yengeç kesin.Yorumlarsanız sevinirim.E-posta adresim yok instaqram kullanmıyorum.Çok kötü olaylar yaşadım, yardım ederseni yorumlarsanız sevinirim Kristin hanım

  Cevapla
 •  
  03 Temmuz 2019 Çarşamba 18:32

  Bir kad&ay oğlak olarak kabuğumu kırmam gerekiyor... Teşekkürler...

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön