Astrolojide ikinci ev: Ruhunu kurtarmak ve yitirmek arasında

12 astrolojik ev hayatı, deneyimlediğimiz ve her aşamasında farklı bir olgunluk ve yaşam tecrübesi edindiğimiz 12 farklı alandır.

 

Astrolojide ikinci evin nihai hedefi “sahip olmak”tır. Maddi varlıklar, koleksiyonlar, kazançlar, yatırımlar kişinin sahip olduğu şeyler ve borçlar konusunda bu eve bakılarak yorum yapılır.

 

İkinci ev hem başkalarının bize hem de bizim kendimize verdiğimiz değerdir.

 

“Değeri nedir? Ne kadar eder? Nasıl para kazanırım? Para kazanma yetkinliğim var mıdır? Maddi refaha ulaşacak mıyım? Kendimi güvende hissetmem için hangi kaynaklara ihtiyacım var?  Birikim yapma şansım olacak mı?” sorularının yanıtı ikinci evde aranır. İkinci ev her şeyin üzerindeki fiyat etiketine benzer.

 

Kredi kartları, şirketinizin değeri ya da mal varlığınızın ederi ikinci evin konusudur. Bu ev ne şekilde, hangi yeteneklerimizden dolayı ve hangi yöntemlerle para kazanabileceğinizi gösterir.

 

 

İkinci evdeki gezegenler ve burçlar

 

Özdeğer, özsaygı, değer bilinci konuları da astrolojide Venüs ve 2. evle ilişkilidir. Örneğin, 2. evdeki balık burcu fedakârlık yaparak değer görmek demektir. Maneviyat burada değer kazanır. Kişinin kendisiyle kurduğu değer ilişkisi ise bulanık olabilir.

 

İkinci evdeki gezegenler başkalarının bize hangi konularda bel bağlayabileceğini ve güvenilir olup olmadığımızı gösterir.

 

Bu evde bulunan ve stresli açılar yapan Güneş, kişinin kendisiyle kurduğu değer ilişkisinde sorunlar olduğuna işaret edebilir.

 

İkinci evdeki Ay, aileye, kadınlara, çocuklara değer vermek anlamına gelir. Kişi, ailesinden ve sahip olduğu mülklerden kazanç elde edebilir. 2. evdeki Ay, antika koleksiyonuna merak verebilir. Bu yerleşime sahip kişi insanların güvenini kazanmak konusunda zorluk çekmez.

 

İkinci evdeki Merkür iletişim konuşma yazma ya da ticaret yeteneğine bağlı olarak kazanç elde edilmesi ihtimaline dikkat çeker. Harita sahibinin birden fazla yerden gelir elde etmesi mümkündür. Merkür ikinci evde olan kişi genelde para ve yatırım konularına çok kafa yorabilir.

 

Mars ikinci evde iken para bir gelir, bir gider ve para kazanmak daima mücadele gerektirir. Kişi para kazanmanın zorluğunu yoğun biçimde hissedebilir. Mars için ikinci ev ideal değildir. Zira bu evdeki Mars cepteki deliğe benzer; düşüncesizce ve ani harcamalar konusunda bir uyarı olarak algılanmalıdır. Mars ikinci evdeyse planlı harcamalar yapmak faydalıdır.

 

İkinci evde ateş burçları yer alıyorsa para konusunda “böyle gelmiş, böyle gider” tavrıyla hareket etmeye yatkınlık vardır. İkinci evde bulunan toprak burçları para kazanmak ve harcamak konusunda pratik davranmak anlamına gelir, birikim yapmak kolaylaşır. İkinci evde su burçları bulunuyorsa parayla duygusal bir ilişki kurulur. Değişen ruh hallerinin etkisinde alışveriş yapılır, para harcanır. İkinci evdeki hava burçları para kazanmak ve harcamak konusunda mantıklı davranmanın ve planlı harcamalar yapmanın işaretidir.

 

 

Bir doğum haritasında güç şans ve zenginlik konusunda Jüpiter’in yerleşimi değerlendirilmeden yorum yapılamaz. Venüs ve Jüpiter haritada olumlu konuşlanmışsa düştükleri evlere iyi talih getirirler. İkinci ev için de bu yorum değişmez. Ancak bazen Satürn ikinci evde kişiye disiplin ve birikimle kazanılmış bir servet zenginlik vaat edebilir ve aksine Jüpiter, ikinci evde kişiyi tembelliğe itebilir.

 

2. ev, başkalarından gelen/gelmeyen maddi manevi destektir. Örneğin, bebek doğduğunda anne babasının desteğine kendisine düzenli bir şekilde gıda bakım ve güvenlik sağlamasına ihtiyaç duyar. Çocukluğumuz boyunca maddi manevi yönde istikrarlı bir güvenlik bekleriz. Su, yiyecek, sığınak ve kıyafet gibi temel şeylere hepimizin ihtiyacı vardır ve bunlar karşılanmadığı zaman kaygılanırız. Kendini bu anlamda güvende hissetmemiş çocukların yetişkinliğe ulaştığında materyalizm felsefesini benimsemeye yatkın olduğunu söyleyen psikologlar da vardır.

 

Yaşamdaki değer sıralamamız, yani önceliklerimiz, gerçekte kim olduğumuz, karakterimiz hakkında önemli bilgiler verir. Astrolojide ikinci evin başarısı sadece finansal yatırımlar ve bunların nasıl yönetildiğiyle değil, tahrip edilebilir, kaybedilebilir, değersizleştirilebilir zenginliklerin ötesinde bir değer anlayışı edinmemizle ilgilidir. Bu manevi anlayış, ruhumuzu kurtarmakla yitirmek arasındaki bir tercih olabilir.

 

Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön