Terazi burcunda dolunay: Çiçek açmak, hizayı bulmak ve diplomasi sanatı

19 Nisan saat 14:11’de terazi burcunun son derecesinde dolunay gerçekleşecek. Yaşam çatışmayla beslenir. Yıkım enerjisiyle temizlenmemiş bir zeminde bazen yeni başlangıçlar yapmak mümkün değildir. Yaşam çatışmayla beslenir ve her dolunay fazı bize bunu tekrar hatırlatır.

 

Dolunay evresi tomurcukların çiçek açması ve çiçeklerin yüzlerini ışığa dönmesine benzer. Dolunay sembolik manada bir sürecin tamamlanışıdır. Tıpkı bir çiçek gibi dolunay evresinde insanlar da birbirlerine açılmakta zorlanmazlar. Dolunay aşamasında gerçekle yüz yüze gelinir. Yeniayda ekilen tohumların -başlangıçların- dolunayda filiz verdiğini görürüz. Fakat yanlış bir toprağa ekilmiş bitkiler ise bu evrede hızla kurumaya başlar.

 

Dolunay karşıtlıkları, insanlar arasındaki fiziksel ve duygusal mesafeleri vurgular. Ancak bazen bir şeyi anlamak ve bir konu hakkında netlik kazanmak için o şeyden uzaklaşmak gerekir. Dolunay insanın içine, derinlerine sızarak suskunluklarını öfkelerini utançlarını ve sırlarını ortaya çıkaran, maskeleri yakan bir ışığa benzer. Bu ışık hem bireysel hem de kolektif hayatlarımızda etkilidir.

 

Terazi burcu diplomasi mahkemeler ve insan ilişkileriyle ilgili hava elementinden öncü nitelikte ve sosyal bir burçtur. Terazi burcunda dolunay gerçekleştiğinde normalden daha hassas değişken tepkisel ve alıngan davranışlar sergilenmesi olasıdır. Özellikle koç, yengeç, terazi ve oğlak burcu olanlar veya yükselenleri bu burçlarda bulunanlar dolunayın etkisini birincil olarak hissedebilirler. Haritada dolunayın gerçekleşeceği astrolojik ev hayatın hangi alanlarındaki ilişkilerle sınanacağınızı ve hangi ilişkileri sonlandırmanız gerekebileceğini gösterir.

 

Terazi dolunayı sosyal romantik bürokratik diplomatik konularda netice almak anlamına gelir. Zihin ve beden sağlığını kazanmak ve korumak için dengeyi bulmak gerekir. Ayrılıklar veya evlilikler dolunaya rastlayabilir. Bağımlılık ilişkilerinin ve bağımlı döngülerin sonlandırılması, kişinin kendi bağımsızlığını kazanmaya odaklanması, hayatının sorumluluğunu üstlenmesi ve kendine yetebilmesi öncelik kazanır.

 

Terazi burcunda dolunay ile birlikte gerçekleşen yüzleşmelerde şiddete başvurmak çözüm getirmez. Zira “çiçekleri açtıran yağmurdur, gök gürültüsü değil.” Eğer birini incitmek istiyorsanız, incinmeye de hazır olmalısınız.

 

Evrenin bize sunduğu bu sembolik tamamlanma aydınlanma ve bütünleşme ritüelinde yanlışlarımızı doğru şeyler yaparak dengelemeye çalışmamız mühimdir. Ekmeği, suyu nefes gibi, gün ışığı gibi paylaşabilmek, yaşama kalbini açmak demektir.

 

Her öpüşün, her sevginin, her sevişmenin sonucu da farklıdır. Özünde hiçbir ilişki birbirine benzemez.  Ancak insanlar “gerçek” bir ilişkinin tanımına ve sonucuna o kadar takılırlar ki ilişkinin kendilerine haz verip vermediğini, ilişkide mutlu olup olmadıklarını sorgulamazlar. Oysa ki ilişkinin ne kadar gerçek olduğu değil, ilişkinin yaşantımıza hangi iyi, neşeli ve zevkli nitelikleri kattığı, bizim ilişkilere ne kadar canlılık katabildiğimiz önemlidir.

 

 

Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Koruyucu psikolojik yaklaşım
  Koruyucu psikolojik yaklaşım

  Süresi : 29:24 İzlenme : 0

 • Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten kolay: Çocukluk çağı travması
  Çocukken korumak, yetişkini tamir etmekten...

  Süresi : 41:21 İzlenme : 0

 • Travmaya duyarlı okul
  Travmaya duyarlı okul

  Süresi : 08:03 İzlenme : 0

 • Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine nasıl yaklaşmalı?
  Eğitim Uzmanı Koray Varol: Sınav sistemine...

  Süresi : 23:38 İzlenme : 0

 • Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli anlatıyor
  Sema'nın Sağlıklı Mutfağı - Sema Sumeli...

  Süresi : 08:40 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön