Terazi burcunda yeniay: Aşka dönüştürmek, aşkı dönüştürmek

Geçen bir ayın noktalandığı ve bir sonraki ayın potansiyelleriyle buluştuğumuz dönem olan Yeniay ve yeniayı takip eden hafta zihinsel, duygusal ve fiziksel olarak yenilendiğimiz zamandır. Yeniayın natal haritada gerçekleştiği ev, yani Terazi burcunun bulunduğu yer, incelenerek bu yeniliklerin hayatın hangi alanlarını etkileyeceğine dair öngörüde bulunulabilir. Örneğin, yükselen burçtaki yeniay, bedensel ve sağlık yönünde yenileyici gelişmelerin ve kararların, ikinci evdeki yeniay ise ortak kazançlar yönünde yeni bir dönemin habercisi sayılır.

 

Her yeniay yeni bir sayfa açmanın, yani sembolik olarak yeni bir hayata başlamanın ritüelidir. Yeniayla buluşurken iyi dilekler ve iyicil telkinlerle içeride ve dışarıda uyum ve denge kurmaya niyetlenmek önemlidir. Çünkü her şey nasıl başlamışsa, öyle sonuçlanır.

 

9 Ekim sabah saat 06:47’de Terazi burcunun 15. derecesinde yeniay gerçekleşecek. Terazi burcu sadece aşk ve evlilik ilişkilerini değil, sosyal ve toplumsal yönüyle hayatla kurduğumuz ilişkilerin de tümünü kapsar. Terazi burcu, hayatı başkalarıyla paylaşmaya ve iş birliği yapmaya açık olduğumuz yerdir. Yılın bu zamanı yaşamımızı ilişkiler vesilesiyle anlamlandırmaya yoğun ihtiyaç hissedebiliriz. Fakat Venüs, retro döneminde olduğundan yeni başlayabilecek ilişkiler konusunda iyimser olmak güç. Terazi burcundaki yeniay, daha çok ilişkilerdeki engelleri tanımakla ve partnerlerin gölge taraflarıyla ilgili görünüyor. Ay ve Güneş’in Plüton’a yaklaşan kare açısı ise içimizde saklı olan arzuların basıncını ve duygularımızın değişip dönüşebileceği yoğun bir ay vaat ediyor.

 

Terazi burcu, uyuma, adalete ve eşitliğe duyulan ihtiyacın artacağını temsil ettiğinden fakat Venüs retro olduğu için uzun zamandır gündemde olan, geçmişten gelen boşanma ve miras gibi davalarla sonuçlanabilir. Terazi yeniayı, geçmiş ilişkilerle ilintili konularda farklı danışmanlıklar almak, olayları başkalarının da gözünden değerlendirmek için uygundur.

 

Derin bağların gücünün sınanacağı, tutkuların ise kafa karıştıracağı bir ay olacağı kesin. Terazi yeniayının yönetici gezegeni Venüs, Akrep burcunda retroya başlamıştı. Sevgiyi ve birliktelikleri dönüştürücü bir etkisi olan bu transitin ardından Terazi yeniayında her şeyi sevgiye dönüştürmeyi ve böylece güzelleştirmeyi denemek gerekiyor.

 

Cesaret ve umutla

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön