Balık burcunda Dolunay: Özveri bir yatırım aracı değildir

Son birkaç ay boyunca tanık olduğumuz tutulmalar ve gezegenlerin çoğunun Retro döneminde olması sebebiyle bu yaz, çoğu kararın askıya alındığı, yeni adımlar atmak konusunda hevesli olmadığımız ya da aceleye getirilmiş girişimlerde hayal kırıklığına uğradığımız, köşeye sıkışmış hissettiğimiz bir aşamayı temsil etti. 27 Ağustos’ta Mars Retro’su sonlanacak ve 26 Ağustos günü Balık burcunda Dolunay gerçekleşecek. Dolayısıyla yaz boyunca edindiğimiz tecrübelere dair duygu durumumuzu netleştirme şansı elde edecek ve ertelediğimiz konularda harekete geçecek enerjiyi kendimizde bulacağız. Dolunay haritasında Güneş’in Satürn ve Uranüs’e üçgen açıları uzun vadeli hedefler belirlemek için idealdir. Bilhassa meslek hayatında yaşça büyük ya da tecrübeli kişilerden gelebilecek değerli bir rehberliğin ve desteğin işaretleridir.

 

Balık burcunda Dolunay hem yeryüzündeki suların yükselmesi hem de duyguların içimizden yükselip dışarıya taşmasını temsil eder. Her Dolunay bir şeylerin zirvesini, sonları ve sonuçları simgeler. Balık Dolunay'ının ana teması bırakılması gereken bağımlılıklar ve yapılan ya da yapılamayan fedakarlıklar olarak ön plana çıkabilir. Kendimizi neye neden adadığımız, yanıldığımız ve aldandığımız durumlar aydınlanır. Balık Dolunay'ı aynı zamanda tesadüfler de javu’lar ve sembolik rüyalar hakkında daha fazla kafa yorulan, rastlantı gibi görünen her şeyin genelde önemli işaretler olarak algılandığı bir dönemdir. Unutulduğu sanılan anıların canlanması, bizi geçmişe götüren durumlarla ve insanlarla karşılaşmamız olasıdır.

 

Bu Dolunay evresinde birilerinin ya da bir şeylerin kurbanı olduğunu söyleyen, düşünen ve buna gerçekten inanarak hayatında gerçekleştiremediği tüm hayallerine bahane arayanlar artabilir. Fakat birilerini suçlamakla çözüm değil sorun üretilir. Çözüm aşaması sadece yaptıklarının ya da yapamadıklarının sorumluluğunu üstlenmekle başlar. 

 

Her şeyden devamlı şikayet etmek devamlı birilerini yargılamak anlamına gelir. Yargılamak ise anlayışı örseler. Anlayış olmadan ise şefkat gelişmez. Hem kendinizi hem başkalarını yargılamak yerine şefkatli olmayı deneyin.

 

Fedakarlık

Çevresindeki insanları sürekli memnun etmeye çalışan, herkesin isteklerini kendi arzularının önüne koyan, eşinin dostunun ihtiyaçlarına devamlı koşan yani “fedakarlıkta sınır tanımayan” kişi aslında sevgi beklentisiyle, başkaları tarafından sevilme beklentisiyle hareket eder. Tüm zamanını ve imkanlarını sadece biri için harcayan ise bu kişiden sevgi görmek istiyor, bu uğurda çabalıyor, bu kişiye yatırım yapıyordur. Dolayısıyla çoğu zaman koşulsuz olduğu iddia edilen fedakarlıklar aslında beklentiler karşılığında yapıldığından, bu tip tek taraflı ilişkilerin sonu genelde hüsrandır.

 

Bir şeylerin, bir işin, bir ilişkinin, herhangi bir girişimin başarıya ulaşması için özveri yani “kendi çıkarlarımızdan tamamen vazgeçtiğimiz eylemler” şarttır. Çünkü feda edemediklerimiz bizi öngörülebilir kılar ve vazgeçemediğimiz her şey en büyük zayıflıklarımız haline gelebilirler. Dolunay'ın Balık burcundaki enerjisi yaptığımız fedakarlıkları bir yatırım aracı olarak görmememiz gerektiğini gösterecek ve bize zarar veren bağlılık/bağımlılıklardan vazgeçmenin vaktinin geldiğini vurgulayacak gelişmelerle ilgili görünüyor.

 

Özverilerinizde plansız ve hesapsız olun. Çünkü gerçek sevgi, gerçek ilişkiler yapanın unuttuğu ama yapılanın minnetle anımsadığı eylemlerde gizlidir.

 

Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön