Yengeç burcunda Güneş Tutulması: Yaşamdaki kaynaklarımız

13 Temmuz Yengeç burcundaki Güneş Tutulması yaz boyunca gerçekleşecek üç tutulmadan ilk ve 27 Temmuz Kova burcundaki Ay Tutulması yaklaşık olarak 2 saat süreceği için yüzyılın en uzun süren tutulması olarak beklenmekte. Astrolojide tutulma süresi arttıkça etki süresinin de artacağına inanılır. Dolayısıyla bu Ay gerçekleşecek tutulmaların etkisinin 6 ay ile 2 sene arasında değerlendirilmesi mümkün.

 

Bir diğer taraftan 2017 yılının Ağustos ayından itibaren bilhassa Aslan ve Kova burçlarının hayatlarında önemli ve unutulmaz dönüm noktaları olarak yansıyan, Aslan/Kova eksenindeki tutulmaların da son safhasındayız. Yengeç burcundaki Güneş Tutulması Yengeç/Oğlak ekseninde 2020 yazına kadar sürecek bir döngüyü başlatıyor.

 

Tutulmalar dünyadaki ve kişisel hayatlarımızdaki unutulmaz gelişmelerle anılırlar. Genelde tutulmalarla birlikte olaylar beklenmedik ve kontrolümüz dışında gelişirler. Önümüzdeki 6 aylık süreçte bilhassa Aslan ve Kova, 2019 Ocak itibariyle iki sene boyunca Yengeç ve Oğlak burçları hayatlarında evlilik, ayrılık, doğum, ameliyat, iş ve ev değişikliği vb dönüm noktası niteliğinde olaylar tecrübe edebilirler. Güneş burcunuzda gerçekleşen tutulmalar sizi fiziksel ve ruhsal yönde güçlendirirler. Fakat güneş burcunuzun karşısında oluşan tutulmalar tam aksine, sizi zayıflatan dönemlere işaret edebilirler. Dolayısıyla Temmuz – Ocak 2019 tarihleri arasında Yengeçlerin, Ocak itibariyle 6 ay boyunca Oğlakların avantajlı olacakları söylenebilir.

 

Tutulma derecelerine yakın doğanların ve bu derecelerin yakınında gezegenleri bulunanların da dönüm noktası niteliğinde değişimler yaşaması olası. Ay Tutulması'nın haritanızda gerçekleştiği ev, sonlandırmanız ve böylece özgürleşmeniz gereken konuları, Güneş tutulmasının gerçekleştiği ev ise hangi konularda yeni bir düzen inşa etmeniz gerektiğini gösterir.

 

Yengeç’te Güneş Tutulması ev çocuk ve aile ilişkileri, hayatın bazı konularında kendini güvenceye alma ihtiyacı gibi şeyleri ön plana taşır. Gayrimenkullarla ilgili girişimler bu süreçte artabilir. Elbette Güneş Tutulması'nın Plüton ile tam bir karşıtlık içerisinde olduğunu unutmamak lazım. Bir evin yıkımı ve yeniden yapımı, ev ve arabalarla ilgili güvenlik açıkları (hırsızlıklara karşı dikkat) yaşam alanlarının dönüştürülmesi gündeme gelebilir. Bir yerle ilişkinizi kesmek bir diğer yerde köklenmek üzerine kafa yorabilirsiniz. Yengeç tutulmasında adalar ve kıyılar, su kaynakları gündem olabilir.

 

Tutulmaya karşıt açı yapan Plüton tutkuları ve tabları simgeler. Uzun zamandır bastırılan yoğun duyguların ortaya çıkması, ani gelişen cinsel yakınlaşmalar ve zihinsel dayanıklılığı zorlayan gelişmeler yaşanması beklenir. Plüton’un karanlık yüzünde ise kıskançlık ve haset vardır. Birliktelikler anne, kardeş ya da bir diğer üçüncü kişinin müdahalesiyle sınanabilirler. Ama kıskançlık sözkonusu olduğunda aslında temelde sorun kendine güvenmeme sorunudur.

 

Ay boyunca sevilen birini kaybetme korkusu, hastalık ve afet korkusu, fobiler, nörotik rahatsızlıklar nüksedebilir. Kronik ve genetik hastalıklara karşın kontrollerin yapılması gerekir. Bir diğer yandan bağımlılardan, narsistlerden, tacizlerden mağdur olanlar, suçluların cezalandırıldıklarına tanıklık edebilirler.

 

Sizi mutluluktan başarıdan ve sağlığınızdan alıkoyan her neyse bunu dönüştürmeniz veya bu şeyi bırakmanız gereken evredesiniz. Daha iyi bir hayat ve hayattan maksimumda alınacak ruhani doyum için elzem olan bu dönüşümü size en yakın olan insanlar dolayısıyla yaşayabilirsiniz. Tüm şaşırtıcı gelişmelere rağmen hayatınızı yeni bir evreye taşımaktan ve kendinize başkalarına bağımlı olmadan beslendiğiniz kaynaklar yaratmaktan korkmayın.

 

Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön