Oğlak burcunda Dolunay: Yüreğin Kıyıları

28 Haziran saat 07.53’te Oğlak burcunun 6. derecesinde gerçekleşecek Dolunay, sadece yönetici gezegen Satürn olduğundan değil Güneş ve Ay’ın açılarından dolayı da son derece 'Satürnyen' etkileriyle ön plana çıkıyor. Bu yüzden de yaşadığımız son birkaç gün ve gelecek 10 gün normaldekinden daha kırılgan, alıngan olunabilir. Kendini veya başkalarını suçlama eğilimi ve vicdani ağırlıkla ilgili olan Oğlak Dolunay'ında insanlar ilişkilerine mesafe koyarak kendilerini korumak ister ancak farkında olmadan bu şekilde de yalnızlaşırlar.

 

Her Dolunay evresinde hayatımızın farklı konularındaki karşıtlıklar ortaya çıkar. Dolunay uzlaşmalar için ideal zaman değildir. Örneğin; ev ve aile hayatıyla kariyer arasında gerginliğe sebep olabilecek gelişmeler yaşanabilir. Meslek hayatınızda ne kadar profesyonel olup olmadığınız, duygularınızın işinizi ne denli etkileyip etkilemediği başkaları tarafından sorgulanabilir.

 

Oğlak burcu aynı zamanda mesleki yönde bir kabuk değiştirme evresidir. Örneğin; çalıştığınız yerdeki yöneticilerin yerine başkaları gelebilir. Fakat Mars Retro dönemi yeni bir işe başlamak için uygun zaman değil.

 

Oğlak burcu geleceği sağlam bir temel üzerine kurmak ve sürdürülebilir projeler üretmekle ilgilidir. Üst düzey yöneticilik, devlet adamları ve zirveler Oğlak burcu kapsamında değerlendirilir. Dolunay ise netice ve sondur. Bu bağlamda Oğlak Dolunay'ı uzun dönemli projelerin sonu, ödemelerde kesintiler, iktidarla ilgili bir zirve krizi, sistem hatası, sistemin sonu gibi anlamlara gelebilir.

 

Dolunay haritasında Ay Oğlak burcunda iki kıyı yani Satürn ve Plüton arasında yer alıyor. Saklı olan duygusal zayıflıklar, gizli düşmanlar ve gölgede kalanlar gün yüzüne çıkabilir.

 

Gücünü kötü niyetlerle başkasının üzerinde baskı kurmak için kullananın ve kendi öfkesine yenik düşenin yanında olmanın da bedelleri vardır.

 

Duygusal ya da tepkisel tüm davranışlarımızın sorumluluğunu üstlenmeli, sorumluluğunu alamayacağımız davranışlarda bulunmamaya gayret göstermeliyiz.

 

Oğlak burcu toplumsal ahlakın evrimine ışık tutarken kişisel hayatlarımızda da ahlaki sorumluluklarımızla ilgili gelişmeler ortaya çıkar.

 

Oğlak burcunda Dolunay bir şeylerin, bir yerlerin veya birilerinin sınırları, zamanın dalgalarının bizi taşıdığı kıyılardır. Ve bir uçurumun kıyısına varıldığında iki seçenek vardır: Geri dönmek veya karşı uca doğru zıplamak! Bugün Mars Retro’ya başladığından en azından iki ay daha ileriye doğru zıplamaktan bahsetmek zor.

 

Fakat aynı zamanda iki kıyı arasında, gelgitleriyle sonsuza uzanan bir deniz gibidir yüreklerimiz. Böyle bir şeylerin kıyısında olduğumuz zamanlarda, yüreğinde taşıdığı neyse onu kıyıya vurur insanlar. Kıyılarda tanırız insanların gerçek yüzünü... 

 

Yüreğinizde su gibi olun, çaresizlik yerine yaşam üretin.

 

Cesaret ve umutla

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
4
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  27 Haziran 2018 Çarşamba 00:03

  Harikasınız????✨????

  Cevapla
 •  
  26 Haziran 2018 Salı 23:11

  Kırıştın hanım yorumlariniz için sağolun takip etmeye çalışıyorum keyifli çalışmalar ben BOĞA

  Cevapla
 •  
  25 Haziran 2018 Pazartesi 18:59

  Teşekkürler

  Cevapla
 •  
  25 Haziran 2018 Pazartesi 14:26

  ne güzel bir anlatım. şiir gibi.

  Cevapla

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

 • Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?
  Kendin yap köşesi: Mumluk nasıl yapılır?

  Süresi : 00:52 İzlenme : 7177

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön