Yay Burcunda Dolunay: Yolların Sonunda

Bugün saat 17.20’de Yay burcunun 8. derecesinde oluşacak Dolunay, Ay ve Güneş karşıtlığının sembolüdür. Dolunay'ın yeryüzündeki izdüşümü ise karşılaşmalar, karşı karşıya gelme ve yüzleşmelerle vuku bulur. Dolunay'dan birkaç gün öncesinde ve sonrasında yaşanan gelişmelerin yoğun, gerçekçi ve etkileyici bir tarafı vardır. Çünkü Dolunay evresi beden ve ruh, akıl ve duygu, gitmek ve kalmak arasındaki sert dönemeçleri simgeler. Tam da bu yüzden Dolunay tüm karşıtların birbirlerinden ilham almaları ve birbirlerine karışarak yeni şeylere dönüşmeleri için ilham verici bir fırsata dönüşebilir. Örneğin; akıl duyguyla yoğrulduğunda şefkati tanır. Veya birine hayatının dersini verdiğinizi düşündüğünüz an belki de ders alması gereken kişi olduğunuzu idrak etmeniz gereken andır.

 

Ay’ın tam hali bütünleşmeyi, olgunlaşmayı, bitişleri ve sonuçları da simgeler. Yay burcu yollar anlamına gelir ve Dolunay bu yolların sonudur. Bir meseleyi sonlandırmak için çıkılan yol, bir aşk için aşılan yol, bir eğitim macerasının sonu anlamına gelebilir.

 

Haritanızda Dolunay'ın aydınlattığı ev hayatınızın hangi alanında yolun sonuna geldiğinizi ve sonlanan şeylerin ardından kazanacağınız spritüel tecrübeleri açıklayabilir. Dolunay'ın düştüğü ev kanatlarınıza kavuşarak özgürleşeceğiniz konulara da işaret edebilir.

 

Örneğin; 4. evde gerçekleşen Dolunay ailenin bir doğumla ya da düğünle büyümesi anlamına gelebilir. Kişi ailesiyle bir yolun sonuna geldiğini düşünerek başka bir yere taşınma kararı alabilir. 12. evdeki Dolunay çıkılan gizli yolculukların, sorumluluklardan kaçmanın/kaçınmanın, 9. evdeki Dolunay mistik, akademik ve uzak yolculukların ve bu konularda alınan kararların işareti sayılır. 10. evdeki Dolunay kişinin meslek hayatında bir yolun sonuna geldiğini hissetmesi ve kaderine yeni bir yön vermesiyle ilgilidir.

 

Yaşam etrafı yollarla çevrili bir adaya benzer. Yol bir yerden bir yere, bir yürekten diğerine ulaşmak, kavuşmak, uğramak ve devam etmek olabilir. Yol bazen evini evinden en uzak yerde bulmak demektir. Bazen de en yabancı olan kişiye en tanıdık olmaktır yol.

 

Yollara düşmeden ve gidilecek yönü seçmeden önce adil ve dürüst kapanışların yapılması gereken evredeyiz. Konu eğer birini incitmemekse o zaman yolun kestirmesinden ve kolayından kaçınmak en doğrusu olacaktır.

 

Cesaret ve umutla...

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön