Akrep Burcunda Dolunay: Yenilenmek için tükenmiş olmak gerekir

“Kopmak zordur, bir bağı ortadan kaldırmak acı vericidir. Fakat çok geçmeden yerine yeni bir kanat çıkar. “

 

Kışkırtıcı, dramatik, yoğun, tehlikeli, uyarıcı, zehirli, manyetik, derin... Akrep burcunu tarif eden kelimeler. 30 Nisan Akrep burcunda dolunayda kurtadamı bilemem ama yaşam enerjimizi emen vampirlerlerle unutulmaz yüzleşmeler yaşamamız ihtimali yüksek görünüyor.

 

Mars ateşli silahların simgesiyse, Plüton manipülatif ve psikolojik silahlardır. Akrep dolunayında üçüncü kişilerin dahil olduğu olaylar sebebiyle kıskançlık, şüphe gibi duygular ön plana çıkabilir. Sezgilerimizin de gazıyla yalan olduğunu hissettiğimiz sırları kazıyarak gerçeğe ulaşmak isteriz.

 

Ay Akrep burcunda düşük sayıldığı için dolunay aşamasında insanların geneli normale göre daha kuruntulu, hassas ve karamsar olma eğilimi gösterebilirler. En ufacık sorun bile hayat memat meselesi haline gelebilir. Maddi manevi unutulmuş borçların hesabı kesilebilir. Partnerler arasında gerginlik ve güvensizlik artabilir. Partnerlerden birinin bastırdığı ama unutmadığı bir tutkunun esiri olması diğerini derinden yaralayabilir. Güç savaşları başlatmak anlamsızdır çünkü bu dünyada sadece rekabet etmeyen rakipsizdir.

 

Kozmik Dönüşüm Çarkı

 

Gün ve gece, ölüm ve yaşam birbirlerine dönüşüp dururlar. Yaşadığımız her anda derisini ardında bırakan yılan gibi yenilenir hayat. Akrep’te dolunay duyguların, arzuların ve özlemlerin gücüdür. Akrep burcu tıpkı Hindistanın Ganj nehri gibi yaşamın ve ölümün iç içe geçtiği, arındıran ve yeniden doğuş mitlerini tecrübe ettiğimiz bir kaynağa benzer.

 

Akrep dolunayında hayat, ölüm, doğum, hayatımızın sonlanan aşamaları ve biten her şey hakkında derin analizler yapmaya elverişli bir ruh durumunda oluruz.

 

Tam bir yenilenme için tükenmiş olmak gerekir. Bedenin, sessizliğin, gözyaşlarının, hırsın, öfkenin, sevginin, bekleyişlerin veya dönmeyişlerin tükenmiş olması gerekir.

 

***

 

Su burcu olan Akrep’te dolunay önüne gelen her şeyi yıkan bir duygu tufanı anlamına gelebilir. Fakat sadece taşlar ve dağlar gibi yeryüzünün bükülmez sanılan tüm zorluklarının üzerinden su gibi şefkatle yolalan kişi, zorlukları zarar görmeden ve zarar vermeden aşındırabilir.

 

Cesaret ve umutla

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
2
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 354

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 1765

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1527

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3174

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 1303

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön