Oğlak Burcunda Yeniay: Kristal Kale

17 Ocak saat 05:18’de Oğlak burcunun 27. Derecesinde Yeniay gerçekleşecek. Yeniay anında benzersiz enerjileriyle altı gezegen de Oğlak burcunda konuşlandığı için, geleceğinizi şekillendirebilecek çok önemli gelişmeler yaşayabileceğiniz bir ay geçirebilirsiniz. Ocak ayı sadece Oğlak’taki bu stellium nedeniyle değil, ay sonunda yeni bir tutulma mevsimi başlayacağı için de önem taşıyor. Geçtiğimiz ağustos ayı civarında bizi yoğun şekilde etkileyen ne olup bittiyse, önümüzdeki tutulmalarla birlikte bu altı aylık evreyi kapatacak ve yeni bir altı aylık döngüye adım atacağız.


Kariyer hayatınızdaki yenilikler, yenilenen ticari anlaşmalarınız, şirketinizdeki özellikle yaşça büyük olan idarecilerin yerine yeni yöneticilerin gelmesi, yeni bir işe başlamak ya da uzun soluklu yeni bir projenin temellerinin atılması Oğlak burcundaki Yeniay’la mümkün olabilir. Yaşayacağımız Yeniay ‘işin uzmanına danışmak’ için de ideal. Örneğin hukuki bir mesele için avukata, sağlık tedavileri için doktora başvurabilirsiniz.


Doğum haritanızda oğlak burcu hangi evde bulunuyorsa, burası prestij kazandığınız ya da itibar kaybettiğiniz yer olabilir. Yine bu eve bakarak Yeniayda hayatınızın hangi alanlarında yeni prensipler edinmeniz gerektiğini, ne şekilde iradenizi güçlendirebileceğinizi yorumlayabilirsiniz. Yeniay’ın gerçekleşeceği astrolojik ev ay boyunca hangi konularla meşgul olacağımızı da gösterecektir. Örneğin 3. Evdeki Yeniay önemli bir görüşme/toplantı ve anlaşma anlamına gelebilir. İrade gerektiren kararlar alınabilir. 11. Evdeki Yeniayla arkadaşlık ilişkileri odak noktası haline gelebilir. Bilhassa iş arkadaşlarınızdan ne kadar destek ve saygı görüp görmediğinizi sorgulayabilirsiniz.


Şekil vermek, form kazandırmak ve işler hale getirmekle ilgili olan Oğlak burcu bilhassa mühendislik, madencilik, heykeltıraşlık ve mimariyle ilgili meslekleri ve sektörleri temsil eder. Yeniayla birlikte muazzam öneme sahip yapı projelerine başlanılması ve yeni maden anlaşmalarıyla çorak arazilerde, zirvelerde ve antik bölgelerde maden kazıları yapılması ihtimali yüksek. Oğlak’taki Yeniay eskisinin yerine yenisini inşa ederek yeni iş alanları yaratmanın ve böylece ekonomik yönde iyileşmenin arayışıdır (önümüzdeki tutulmalara bakılırsa pek işe yarayacağı söylenemez). Yılın Oğlak dönemi devlet yapı ve kurumlarında hareketlilik demektir. Bu evrede devlet yöneticileri, çalışanları istifa ve atamalar yoluyla yenilenebilirler.


Emek verdiğimiz şeylerin karşılığını alabileceğimiz Oğlak Yeniayında şansa değil, kararlı ve disiplinli çabalara inanmak gerekiyor. Sağlık konusunda ise bedensel olarak yenilenmeniz gerektiğinin işareti olarak romatizmal ağrılar, eklem, diş ve kemiklerle ilgili sorunlar, egzama gibi cilt problemleri ortaya çıkabilir.


Oğlak burcu zor zamanları göğüsleyerek büyümenin, yaptığımız her seçimin sorumluluğunu almanın kadim öğretisi, ruhumuzun hassas ve bir o kadar da güçlü kristal kalesidir. Oğlak burcu ve Satürn’ün simgelediği zorluklar yeryüzünün tuzu gibidir; Kendi başına tuzun tadı acıdır ama gözyaşlarına yani duygulara, tere yani emeğe ve denizlere karışmış tuz ise her şeyi dengeler, iyi eder.


Zamanı ölçen ibresiz bir kum saatinin geçmişle geleceği birleştiren o daracık köprüsünde yaşıyoruz her an. Aktığı yönde biriken kumlar gibi birikiyor anılarımız. Nihayetinde ne biriktirdiysek yüzleşeceğiz hepsiyle. En çok da “Keşke üzmeseydim, kırmasaydım gönlünü” dediklerimizle. Güzellik bir kar tanesi gibi, kırılgan bir armağandır. Yaşamı, yeryüzünü ve insanı güzel kılan da bu kırılganlığıdır.


Belki bu Yeniay, kırılgan şeyleri incitmeden sevmeye başladığınız ilk gün olur.Cesaret ve umutla

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  09 Şubat 2018 Cuma 15:29

  "Merkur ve Satürn ün yay burcundaki son temaslarını da göz önüne alırsak hukuk ve siyasetle ilgili uygulanabilecek kısıtlamaların kaderse bir aşamaya işaret ettiği söylenebilir " cümlesi ile anlatılmak istenen tam olarak nedir ?

  Cevapla

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön