Koç burcunda Dolunay – Öfke ve esaret

5 Ekim akşamı saat 21.39’da Koç burcunun 12. derecesinde dolunay gerçekleşecek. Dolunaylar enerjinin en yoğun haline, sembolik anlamda bir kaynama noktasına işaret ederler. Bu yüzden de dolunaydan önceki ve sonraki birkaç gün boyunca ekstrem olaylara ve insanlara dair gelişmeler yaşanması beklenir. 58 kişinin öldüğü Vegas saldırısı, İspanya’daki polis şiddeti gibi olaylar ne yazık ki Koç burcundaki dolunayla açıklanabilir. Çünkü dolunay haritasında Koç burcunun yönetici gezegeni Mars’ı, transit Satürn’e yakınlaşan bir açıda görüyoruz. Ay ve Güneş’in ise Plüton’la sert açıları var. Bizi psikolojik olarak zorlayacak şiddetli olayların simgesi olan bu astrolojik göstergelerin bireysel hayatımıza yansıması ise öfke, sabırsız tepkiler ve kararlar olarak ortaya çıkabilir.

 

İlişkilerimizin sınandığı dönüm noktalarının da izdüşümü olan dolunay evrelerinde bize yakın olan insanlarla aramızdaki farklar, zıtlıklar ve uyumsuzluklar daha görünür bir hal alabilirler. Koç burcundaki dolunayda içimizi yakan, acıtan, yaralayan her neyse, onu dışa vurmaya, hesap sormaya ve fark edilmeye ihtiyaç duyabiliriz. Çocukça davranışları, çocukluk dönemine dair travmaları ve terkedilme korkusunu tetikleyen olaylarla ilişkili olan Koç dolunayında, insanlar genel olarak bozulan şeyleri tamir etmek yerine onları fırlatıp atmaya eğilim gösterebilirler.

 

Sonuç, karar ve hasat anlamına gelen dolunayın haritanızda bulunduğu ev, harekete geçmeniz, mücadele etmeniz, efor sarf etmeniz aynı zamanda öfkenizi kontrol etmeniz gereken yaşam alanlarını gösterir. Örneğin 10. evdeki dolunay kariyerle ilgili rekabet gerektiren ortamlar ve kişiler demektir. 7. evdeki dolunay ilişki ve ortaklıklarda gerginlik, ayrılık, çatışma ve rekabetle ilgili bulunur.

 

Mars silah, Satürn ise içinde sakladığımız benliğimizin duvarlarıdır. Dolayısıyla size, kişiliğinize, seçimlerinize veya statünüze saldırıldığını, tehdit altında olduğunuzu düşündürecek olaylar yaşamanız ihtimali var. Fakat bu olayları ele alırken aklı mı yoksa saldırganlığı mı kullandığınız bütün sonucu değiştirebilir.

 

Olumlu yönde bir katkınız olabileceği ya da müdahale edemeyeceğiniz durumlara öfkelenmeyin. Başkalarına kendinizi affedemeyeceğiniz şeyler yaparak, dilinizi de kalbinizi de yaralamayın. İlişkilere öfkeyle tutunmak veya insanlardan öfkeyle ayrılmak belki de sonsuza kadar sürecek bir esareti seçmek demektir. Birbirimizden Ay ve Güneş kadar farklı olabiliriz fakat birbirimize aynı yaşamla, döngülerle, hatalarla ve tesadüflerle bağlıyız. Ve hiç birimiz yaşamdan zorla bir şey alamayız; O ancak hazır olduğumuzda verir.

 

Cesaret ve umutla...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  07 Ekim 2017 Cumartesi 03:05

  Yazınız için teşekkürler

  Cevapla
 •  
  06 Ekim 2017 Cuma 17:09

  is hayatında

  Cevapla
 •  
  06 Ekim 2017 Cuma 17:09

  yazınız cok güzel fakat birde öfke ve undefined hayatında anlaşmazlıkları nasıl çözebilcegimiz ile ilgili ipücları vereblir misniz

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön