Boğa’da Yeniay: Sabrın Çiçekleri

Toprak elementinin ilk burcu olan Boğa, somut şeylerle ilgilidir. Toprak, para ve gayrimenkul gibi kendimizi güvende hissettiren maddi değerler, beş duyumuzla algıladığımız bize zevk veren şeyler,  tatmin duygusu ve sürdürülebilirlik Boğa burcuyla temsil edilir. Koç burcunun hemen ardından gelen Boğa dönemi, acele etmeden, sindire sindire ilerlemek demektir.

 

26 Nisan günü Boğa burcundaki Yeniay doğum haritanıza göre hangi evinizde gerçekleşecekse, bu evin konusu kapsamında sağlam bir zemin arayışı söz konusu olabilir. Örneğin 7. Evdeki Yeniay ilişkinin ya da evliliğin dayanıklılığını sınamak ve sorgulamak anlamına gelirken, 8. Evdeki Yeniay finansal anlamda öğretici olacak gelişmeler ve borçların kapatılması gerekliliğidir.

 

Yeniayı takip eden 3-4 gün içerisinde aldığınız yeni haberlere, hissettiğiniz yeni duygulara, attığınız yeni adımlara, yani size yenilik hissi veren şeylere dikkat edin. Bu evrede ortaya çıkan gelişmeler yönünde istikrarlı olacağına inandığınız kararlar almadan önce de, 4 Mayıs’ı yani Merkür’ün Retro dönemini sonlandırmasını beklemeniz faydalı olabilir.

 

Her Yeniayın kendine özgü bir mesajı vardır. Bu ayın konusu, üzerine temel atabileceğimiz verimli bir toprak arayışıdır. Yeni bir işin, ilişkinin, dostluğun ya da ortaklığın köklenip, yeşerebileceği planlar ve ortamlar üzerine kafa yorulabilir. Henüz bir girişimde bulunmadan, olası riskleri hesap ederek paranızı nereye yatırabileceğinizi araştırabilirsiniz.

 

Boğa burcundaki Yeniay, hayatın hangi alanlarında çakılı kaldığınızı da vurgular. Değişimine direndiğimiz bir evlilik ya da bir iş ortaklığı, parasız kalma ve elindekileri kaybetme veya işten çıkarılma korkusu sizi duygularınızı içinize atmaya, sahip olduğunuzu düşündüğünüz şeyleri biriktirmeye zorlayabilir. Bu endişeler içindeyken en önemli olan şey değer ahlakınızda yozlaşmadığınızdan emin olarak, bencil çıkarlardan kaçınmak ve hayatın akışına güvenerek maddi/manevi kazanımlarınızı diğerleriyle paylaşmaya açık olmaktır. Aksi halde “sahip olmacı” bir bencilliğe karşılık olarak hayat da sizi aynı şekilde mükâfatlandırır. Sadece maddi beklentilere saplanıp kalırsanız gerçek zevkleri kaçırdığınız bir can sıkıntısı haliyle sınanırsınız.

 

Sağlamcı Boğa, karşıt burcu Akrep gibi karmaşık değildir. Uyumu bozacak şeylerden uzak durarak uyum içinde olma arzusundaki Boğa için, yaşamdaki temel ihtiyaçları sağlamak yönünde dayanıklı kalmak önceliklidir. Fakat bazen de tükenmiş olan şeyleri ısrarla sürdürmek aslında bu şeyleri değiştirmekten daha acı sonuçlar doğurur. Dolayısıyla kendimizden memnun olduğumuz oranda ruhsal, fiziksel ve parasal anlamda zenginleşebileceğimizi hatırlamamız gereken bir dönemden geçiyoruz.

 

 

İşini şansa bırakmayan Boğa, inatçı ve katı tutumuyla, parçaları bir arada tutarak bölünmez bir bütün olmayı arzu eder. Fakat Boğa’nın en büyük dersi, tek bir an içinde bu bütünün binlerce parçaya bölünebilmesidir. Çünkü biz ne kadar sıkı tutunursak tutunalım, hayat özellikle de hırslı olanlarımıza, sağlamcılığın, garanticiliğin, sahip olmacılığın bir yanılsama olduğunu hatırlatmanın daima farklı yöntemlerini bulur. Bilhassa 11 Mayıs Akrep burcundaki dolunay bu anlamda sarsıcı olabilir.

 

Geçen ayın olumsuzluklarını geride bırakarak, Yeniayla birlikte arınmayı denemeli, taze duygu ve fikirlere hayatımızda yer açabilecek kadar da esnek olmalıyız. Duygularınızın, duyularınızın ve beklentilerinizin bahçesini ekin ve sabırla yeşermesini bekleyin.  

 

Boğa burcunun gezegeni Venüs, aşkı da temsil eder ve aşk, “geceleyin gökyüzünden birbiriniz için güneş toplamaya”  benzer. Aşkı hükümdar yapın ki, aşk yeryüzünün kuralı olsun.

 

Cesaret ve umutla...

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  27 Nisan 2017 Perşembe 16:10

  Harika

  Cevapla
 •  
  27 Nisan 2017 Perşembe 10:27

  Çok harika yazmışsınız yine

  Cevapla
 •  
  27 Nisan 2017 Perşembe 00:18

  çok çok güzel bir yazı yazmışsınız yine..

  Cevapla

 • Evde oda parfümü yapımı
  Evde oda parfümü yapımı

  Süresi : 00:23 İzlenme : 1691

 • Rüyalar hakkında bilinmeyenler
  Rüyalar hakkında bilinmeyenler

  Süresi : 01:34 İzlenme : 4172

 • Oje sağlığa zararlı mı?
  Oje sağlığa zararlı mı?

  Süresi : İzlenme : 5376

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön