Terazi burcunda Yeniay: Kadife eldiven

Yeniay hayat serüvenimizde Yeni bir paragrafın başlangıcı olarak kabul görür.  Her ayın ana temasını belirleyici olan Yeniaylar, doğum haritamızda gerçekleştikleri astrolojik eve göre tazeleneceğimiz ve yenileneceğim konulara dair ipuçları taşırlar. 1 Ekim Terazi burcundaki Yeniay insanlarla ve hayatla kurduğumuz ilişkilerde genelde olumlu yönde değişen havadır. Haritalarda Terazinin temsil ettiği ev, Yeniayla birlikte hayatımızın hangi alanlarında uzlaşıya ihtiyacımız olduğunu gösterebilir. Bunun dışında sanatsal projelere başlamak, yaşadığınız yeri dekore etmek (bilhassa evin yatak odası, gardırop, kıyafet odası ve balkon bölümü), biriyle ayrı eve çıkmak ya da taşındığımız yerin sosyal ilişkilerimizi güçlendirmesi, kontratlar, yasal kararlar, önemli toplantılar, düğünler bu evreye denk gelebilir.

 

Terazideki Yeniay birine bağlanma, âşık olma ve hayatı bir diğeriyle paylaşma isteğimizi perçinler. Fakat sorun şu ki katiyen yalnız kalmak istemediğimiz halde, kiminle birlikte devam edeceğimize karar vermekte zorlanabiliriz. Biriyle birlikte olduğunuz halde son yıllarda apayrı bir yalnızlık ve soyutlanma duygusu tecrübe etmiş olabilirsiniz. Artık bu evre sonlandı. Yalnız kalmakta ısrarcı olmanız ve yalnızlığın duvarları arasında kendinizi güvenceye almaya çalışmanız, kendinizle olan ilişkinize katkı sağlamayabilir. Eş, dost, ortak yani bizi hayata bağlayacak yeni çevreler edinmenin zamanı gelmişken, başkalarıyla işbirliğine ne kadar açık olursak o kadar iyi!

 

Dolunayın şiddetinden sakınmak için

6 Ekim’de başlayarak 16 Ekim Koç burcundaki dolunaya kadar şiddetlenebilecek dünyevi/siyasi gündem ve ufukta yılın Akrep evresinin görünüyor olması, şimdiden ilişkilerimizi hem kendi hem de bize yakın olan insanların bakış açısından değerlendirmeyi gerekli kılıyor. Bizim istediğimiz gibi olmadığı ya da değiştiremediğimiz için hayatı paylaştığımız insanları “düşman” olarak mimlemeden önce, aslında hayatı bu şekilde bencilce ve tek taraflı algılayan içimizdeki gerçek düşmanı fark edebilmeliyiz. Terazideki Yeniay ilişkilerimizi aynada baktığımız kişinin de gözünden görebilmek, ilişki içinde bir diğerine de kişisel alan hakkı tanıyabilmektir. Eğer bunu başaramazsanız, dolunay verdiğiniz tüm emeğin boşa gittiğini anımsatan, sevdiğiniz insandan nefret ettiğiniz öfkeli bir dışarıya taşma haliyle neticelenebilir. Yeniaydaki tavrınız, dolunaydaki sonuçları şekillendirir.

 

2 gün önce transit Mars, hoşnut olduğu Oğlak burcuna ilerlediğinden işlerimizi düzene koymamız ve disiplini elden bırakmadan çalışmamız yönünde bize ilham oluyor. Yeniay enerjisinden faydalanarak yeni ortak projelere başlayabilir, gerekirse uykunuzdan feragat ederek projelerinizde ilerleme kaydedebilirsiniz. Ekim ortasında Uranüs’e kare ve Plüton’la kavuşum açısı yapacak olan Mars’ın bu sert açıları aynı zamanda dolunay evresine denk geleceğinden, karşılaştığınız fırsatları 2 hafta sonrasına ertelemek iyi bir fikir olmayabilir.

 

Terazi kadife eldivenin içindeki demir yumruktur. Koç Dolunayı ise eldivensiz dövüşlerin olacağı sert bir zamana işaret ediyor. Ekim’in 2. haftasından itibaren bilinçli ya da bilinçsizce ortaya çıkabilecek şiddetli ruh hallerine karşı şimdiden yumuşaklığı, anlayışı ve insanları oldukları gibi kabullenmeyi benimseyerek, ruhumuza neşe veren “Jüpiter” çağrılarını yanıtlamamız gereken aşamadayız.

 

Akrep burcu simyacıdır ve Terazi yöneticisi transit Venüs Akrep’te ilerlerken gökyüzünün bu ayki mesajı aslında oldukça net; Her şeyi aşka dönüştüren bir simyacı olun.

 

Cesaret ve umutla

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Makarna kızartması!
  Makarna kızartması!

  Süresi : 00:52 İzlenme : 11275

 • Doğuma giderken neler yaptınız?
  Doğuma giderken neler yaptınız?

  Süresi : 01:59 İzlenme : 2395

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön