Mars, Satürn ve Neptün: Yılın en kırılgan zamanları

Uzun zamandır bize yük olan ve mutsuz hissettiren kişilerden, ayağımıza bağ olup bizi dibe çeken konulardan özgürleşmemiz gerektiğini vurgulayan Kova burcundaki Ay tutulmasıyla birlikte, son 6 aylık dönemin kapanışını yaptık. 1 Eylül’de yeni bir 6 aylık dönemin açılışını simgeleyen Başak burcundaki Güneş tutulmasından hemen önce ise, Mars’ın Satürn’le birleşerek Neptün’e kare açı yaptığı yılın en hassas günlerini yaşıyoruz diyebiliriz.

 

18 Ağustos Ay tutulması, belki ailenizle göbek bağınızı koparma kararı almanıza vesile oldu, belki de aslında ne kadar yalnız olduğunuzu fark ederek hayatınızın dizginlerini tutmanız gerektiğini hatırladınız. Köle gibi çalıştığınız işinizin sizi ne kadar mutsuz ettiğini açıkça görerek, farklı bir sektörde yeni bir şeyler yapmanın arayışı içerisinde olabilirsiniz. Kova burcundaki tutulma arkadaşlık ilişkilerimizin de sınanması anlamına gelir. İnsanlar tarafından ne kadar sevilip, ne kadar değer gördüğünüzü sorgulayarak içten küsmeli ve dıştan kabuklu duygu hallerine girmiş olabilirsiniz. Çılgınca düşüncelerin ve davranışların zirve yaptığı böyle aşamalar daima önemli kırılma ve bağımsızlaşma aşamalarına önayak olur.

 

28 Ağustos’a kadar etkili olacak Mars, Satürn ve Neptün’ün açıları, yapmak istediklerimizle yapmak zorunda olduklarımız arasında bir çelişki yaratabilir. Geçmişteki insanlara ve yaşadığımız bazı tecrübelere dair yoğun bir öfke hissedebiliriz. Biri ya da birileriyle karşı karşıya gelir, mücadelenin neden olduğu yorgunluğunuzu yoğun biçimde duyumsayabilirsiniz. Baskı, öfke ve bitkinlik bu denli fazlayken yapmamız gereken şey, irademizi devreye sokarak gündelik yaşantımızı belli disiplinler içerisinde düzenlemek olmalıdır. Bu evrede cilt, eklem ve dişlerle ilgili sorunlar artabilir, kadınlar regl dönemlerini daha şiddetli geçirebilirler. Aslında en temelde yaşadığımız tüm sağlık sıkıntıları içimizdeki duygusal gerilimin dışavurumudur. Dolayısıyla hayatın size ağır gelebileceği böylesine zamanlarda kendinizi, sizi rahatlatan kişi ve uğraşlarla varolan meselelerden soyutlamaya çalışmanız önemli. Yıkıcı bir öfkeyle sosyal ilişkilerinizi sonlandırmak yerine gözyaşlarınızı koyvermek daha iyi gelebilir.

 

Mars Neptün karesi ruhsal ve fiziksel bağışıklığımızın çökmesiyle ilgilidir. Uyarıcı ilaçlar ve alkol almak yerine, bu evrede sağlıklı ve düzenli beslenmek gerekir. Birilerinin sizi aldatmasına müsaade ederek daha sonra pişman olacağınız kararları uygulamaya koymamaya özen gösterin.

 

Güneş tutulmasından önce Ay küçülüp gözden kaybolurken ve Ay sonunda Merkür geri gitmeye başlayacağı için, en azından düzenli uyumaya çalışın. Son bir aydır kafanızı meşgul eden konuları sonlandırmayı ve kurmanız gereken yeni düzenlere odaklanmayı seçebilirsiniz. Henüz birileriyle yüzleşmeye ve barışmaya hazır hissetmiyorsanız, kendinizi sakince dinlemeyi ve kendinizle uzlaşmayı deneyin.

 

Gün içerisinde sadece birkaç dakikalığına delice dönen dünyanın hızından ayrılıp, doğada vakit geçirmek ve güzel hayaller kurmak şifalıdır. Ayrıca kötü niyetli insanlardan korunmak için kimsenin size tasarladığı tılsımlara rağbet etmeyin; Kederlerinizi iyi etmek için ihtiyacınız olan tek mucizevi tılsım, yaşam dolu ve her atışıyla kötü talihi kovmaya niyetli yüreğiniz.

 

Cesaret ve umutla…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av. Aybike Şatır Oskay anlatıyor.
  Şiddete maruz kalan kadın ne yapmalı? Av....

  Süresi : 33:33 İzlenme : 392

 • Anne Bebek Nefes Çalışması...
  Anne Bebek Nefes Çalışması...

  Süresi : 14:15 İzlenme : 1804

 • Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?
  Bebek bakımında en sevmediğiniz konu nedir?

  Süresi : 00:55 İzlenme : 1580

 • Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?
  Vajinismus nedir, nasıl tedavi edilir?

  Süresi : 01:37 İzlenme : 3187

 • Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç kez denenmelidir?
  Prof. Dr. Bahçeci: Tüp bebek tedavisi kaç...

  Süresi : 05:14 İzlenme : 1307

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön