Yay burcunda Dolunay : Son Sahne

Dolunaylar, enerjimizin zirve yaptığı zamanlardır. 20 Haziran Yay burcundaki 2. Dolunay, bulunduğumuz yarıkürede “yaz gündönümüne” yani güneş ışığına en çok maruz kalacağımız günlere eşlik ediyor. Haziran’ın sonundan itibaren Mars’ın retro hareketini sonlandıracağını da hatırlarsak, önümüzdeki 2 aylık sürecin son derece hareketli geçeceğini, varolan kişisel hallerin ve toplumsal durumların hızlı biçimde yön değiştireceğini öngörmek zor değil. Uzun zamandır sıkışmış olan muazzam bir enerji ortaya çıkabilir.

 

Yay burcundaki Dolunay sadece, son iki haftadır bizi çelişkilerle ve ikilemlerle baş başa bırakan, tercih yapmamızı neredeyse imkansız hale getiren İkizler Yeniayının değil, Mart ayından beri süregelen ve zihnimizi meşgul eden meselelerde de bir sonuç evresi demek.

 

Genelde kaygılı ve uykusuz hissettiğimiz dolunay dönemine ek olarak, İkizler/Yay ekseni aklımız ve sezgilerimiz arasında bocalayacağımızı da gösterebilir. Hislerimiz bir şeyler söylerken, aklımız tam aksini iddia edebilir. Yaşadığımız karmaşa ve belirsizlik ne kadar yoğun olursa olsun, bilhassa 20 Haziran – 1 Temmuz tarihleri arasında gelişen olaylar ve yüzleştiğimiz insanlar dolayısıyla elde edeceğimiz “netlik” hayatımızdaki bir diğer mihenk taşı olarak önemli bir dönüşümün başladığı yere işaret edebilir. Büyük t-karenin bir ucu olan ve aynı zamanda Kuzey Ay Düğümü ile birleşen Jüpiter, atacağımız küçük adımların gelecekte bize yararı olabilecek büyük neticelere gebe olması, bizi bekleyen büyük değişimlerin detaylarda gizlendiğini gösteriyor. 

 


Sadece kısa paragrafların bittiği değil, yaşam kitabımızdaki “uzun” bir bölümün sonlanacağı aşamadayız. Bir ilişkinin, bir işin, bir fikrin finalinde değil, ilişkiler, kariyer ya da hayata bakışımızın kökten değişebileceği eşikteyiz.


Bilinçli ya da bilinçsizce, gitmek istediğimiz yerleri, yanında olmayı arzu ettiğimiz kişileri, neye ve kime inandığımızı seçebilir ve bu seçimler doğrultusunda aksiyon kararları alarak ödenmesi gereken bedellere razı gelmeyi kabul etmek durumunda kalabiliriz. Eğer yanılgılar, inkar ve kaçış içerisinde hissediyorsanız, kendinize seçiminizin doğru, faydalı ya da iyicil olup olmadığını bir kez daha sormalısınız.  


Yay burcu, kozmosun ilahi geometrisi ve doğanın işleyişi arasında izlediğimiz yollardır. Yol bazen çizgimizden taştığımız, bazen de özgürleştiğimiz yerdir. Jüpiter’in Terazi burcuna ilerlemesinden yani aşk ve barış devriminden önce, gücü sevgiye yeğlemediğinizden emin olun.


Cesaret ve umutla…

Facebook Yorumları
Yorumlar
1
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Gizem Onay'la kadınlık organları ve döngüleri üzerine
  Gizem Onay'la kadınlık organları ve...

  Süresi : 34:57 İzlenme : 261

 • Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri
  Kadınlar ve organlarıyla olan ilişkileri

  Süresi : 02:46 İzlenme : 455

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık farkındalığı
  Doğum kontrol yöntemleri ve doğurganlık...

  Süresi : 05:18 İzlenme : 60

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön