Venüs Koç burcunda: Mücadele gerektiren aşk

Her burçta ortalama 23 gün kalarak zodyaktaki seyrine devam eden Venüs, 5 Nisan tarihinden itibaren Koç burcunda ilerlemeye başlıyor. Dolayısıyla ilişkiler, para ve aşk konusundaki eğilimlerimiz Koç burcunun ateşsi doğasıyla şekillenerek gelişme gösterebilir.

 

Her sağlıklı ilişki uyum, uzlaşma ve işbirliği gerektirdiğinden, Venüs Terazi ve Boğa burçlarının felsefesini simgeleyen gezegendir. Venüs’ün Koç burcundaki varlığı ise astrolojik olarak zararlı kabul edilir. Zira “ben ve sen” “biz ve diğerleri” arasında akıcılık kazanması gereken ilişkiler, Koç enerjisiyle “benci” bir eksene sıkışabilir.

 

Koç burcundaki Venüs, yıldırım aşkı, aniden başlayan ilişkiler, ilişkilerde liderlik arayışı, maceracı aşk, aşkta rekabet ve yırtıcılık gibi anlamlara gelir. Arzu edilen şey ya da kişi için sabırsızca ve düşünmeden etki ve tepki göstermek, iletişim kurmak yerine fevri davranışlar sergilemek söz konusu olabilir. Kaçan kovalanır düzleminde anlamsız oyunlar yüzünden ilişkilerin olgunlaşması zorlaşır. Venüs Koç kombinasyonu biraz da “Seni sevdiğim için kızıyorum ya da bağırıyorum”  açıklamasına benzer. Fakat ilişkisinde eşitlik ve anlayış bekleyen bir partnerin bu açıklamaya razı olması elbette mümkün olmaz.

 

Koç burcundaki Venüs reddedildiğini reddetmeye ve reddedildiğini kabul edene dek sabrın sınırlarını aşındırmaya müsait bir konumdur. İlişkilerini “aşındıranların” ise aşkın kahramanlık gerektiren bir ödül olmadığına ikna olmaları önemli. Bir birlikteliğin devamını sağlamak için evcilleşmek de gerekir.

 

Para ilişkilerinde ise düşünmeden alınan riskler ve çocuksu zevkler yönünde harcama yapmak, saç bakımı ya da kozmetiğe çok para harcamak anlamına gelen Venüs Koç, ay sonu gelmeden nakit kaynağın tükenmesine neden olabilir.

 

Haritanızda Koç burcunun düştüğü ev hayatınızın hangi alanlarında mücadele verdiğinizi, enerjinizi en çok nereye harcadığınızı gösterir. Ay boyunca sürecek Venüs transiti ise mücadelenize yeni bir tarzı benimseyerek yaklaşmanız, yıkıcı silahlar yerine yapıcı yöntemler kullanmanız, bencilce kararlar almadan önce başkalarıyla işbirliğine yanaşmanız için bir fırsattır.

 

Kendi ihtiyaçlarınız kadar karşınızdakinin de neye gereksinim duyduğu konusunda duyarlı olur, ilişkilerinizi intikamcı tavırlardan arındırarak ortak bir alanda var olabilirseniz, Koç Venüs’ü birlikte cesur kararlar vermeniz yönünde faydalı bir transittir.

 

Venüs’ün Koç burcundaki etkisi, mücadele gerektiren bir aşktır. Ama bir diğerinin sınırlarını zorlayarak onu ilişkinin dışına itmek nihayetinde kalplerin kırılmasına sebep olan, sarhoşluğu uzun sürmeyen bencil bir zafer getirir. Oysa egonun yenilgisine rağmen bir diğerini iyi etmek, sevginin zaferidir, izi silinmez.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
3
Onay Bekleyenler
0
HTHayat Okuru ne diyor?
 •  
  05 Nisan 2016 Salı 20:39

  Elinize sağlık

  Cevapla
 •  
  05 Nisan 2016 Salı 18:54

  Benim natalda da venus koc burcunda hem iliski hem para acisindan birebir tespitler dogru 30 a geldik ama hala evcillesemedik :))

  Cevapla
 •  
  05 Nisan 2016 Salı 18:19

  Venusum koc ta natal haritamda ve hem iliskilerim hemde para konusunda birebir ayni seyleri yasiyorum ve malesef yas 30 da olsa hala evcillesemiyorum :))

  Cevapla

 • Ayaktaki basınç noktaları
  Ayaktaki basınç noktaları

  Süresi : 01:04 İzlenme : 13386

 • Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl kısıtlayabiliriz?
  Çocuklarda TV ve tablet kullanımını nasıl...

  Süresi : 03:47 İzlenme : 1384

 • Arvigo masajı nedir?
  Arvigo masajı nedir?

  Süresi : 03:37 İzlenme : 300

 • Menopoz sıkıntılı mı olmalı?
  Menopoz sıkıntılı mı olmalı?

  Süresi : 09:56 İzlenme : 381

 • Kırmızı ip ritüeli
  Kırmızı ip ritüeli

  Süresi : 02:00 İzlenme : 0

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön