Balık burcunda Güneş Tutulması: Bir rüyayı mı yaşamak, bir rüyada mı yaşamak?

Geçtiğimiz Eylül ayından itibaren Satürn iyimserliğimizi köreltmeye yönelik istikrarlı bir çabayla Yay burcunda ilerlemeye başlamıştı. İyi talihten yana umudumuz olan Jüpiter ise Başak burcunun rasyonelliğine ayak uydurduğu için şimdilik kanatlarını takıp bize şans dağıtamıyor. Bir diğer yandan Satürn ve Neptün arasındaki kare açı gerçeklik algımızı yıprattığı için, kendimize sürekli olarak yaşadıklarımızın “gerçek mi yoksa rüya mı” olduğunu sormamız mümkün. Tüm bu açılardan Güneş ve yükselen burçları ikizler, Yay, Başak ve Balık olanlar öncelikli etki altındalar. Fakat bu ay yaşanacak tutulmalar hepimizi ilgilendiriyor…

 

Eski zamanlardan beri kıtlık, savaş, salgınlar, liderlerle ilgili krizler ve doğal felaketlerle evrensel bilincimizde yer eden tutulmalar, günümüzde hala endişe verici gökyüzü olayları olarak kabul görmektedir. Oysa tutulmaların afet ya da felaket getireceğinden korkmak yerine, insanlığı dünyevi ve ruhani anlamda yeni bir aşamaya taşıyan eşikler olduklarını benimsemek daha faydalıdır. Diyenler güzel demişler;  "kem esen yelin kimseye faydası olmaz, sonu kötü değilse iyi sayılır her şey."

 

Evlilik, boşanma, doğum, kariyerde yükselme, işten ayrılma, ikamet değişikliği, seyahatler, mahkemeler, sağlıkla ilgili operasyonlar ve benzeri insanın hayatında önemli dönüm noktalarını simgeleyen pek çok olay tutulma zamanlarına denk gelebilir. Astrolojide Ay ve Güneş tutulmaları dünyevi ve kişisel tarihimizde “kolay unutulmayan” gelişmelerdir.

 

8 Mart günü sabahın erken saatlerinde gerçekleşecek Balık burcundaki Güneş tutulmasını 23 Mart Terazi burcundaki Ay tutulması takip edecek. Bu ay boyunca başlayan ya da biten hikâyelerin etkisi en az 6 ay boyunca hissedilebilir. Doğum haritanızda Balık burcunun bulunduğu ev 6 ay boyunca hayatınızın hangi alanında yenilenmeye, iyileşmeye ve arınmaya ihtiyaç duyacağınızı gösterecektir. Geleceğimizle ilgili olmayan şeyleri artık geçmişte bırakmamızın, miadı dolay şeylerden ayrılmamızın vaktidir tutulmalar. İnsanların gerçek yüzlerini gördüğümüz zamanlardır. Özellikle Mart’ın son haftasında bize zarar verdiğini bildiğimiz halde bağımlı olduğumuz kişi ve durumlardan arınma ve vazgeçme aşamasında endişeli, alıngan ya da kırılgan hissettiğimiz için duygusal tepkilerimiz aşırı olabilir.

 

Tutulmalarla birlikte “zaman” normalde olduğundan daha hızlı akıyormuş gibi hisseder, yıllarca önce yaşadığımız şeyleri daha dünmüşçesine anımsayabiliriz. Yaşanmış tüm zamanlar birbirlerine ayna olurken Balık burcundaki Güneş tutulması vicdanımızla bağlantıya geçmemiz, bir anlığına bile olsa kalplerimizin yerlerini değiştirerek duygudaşlık kurmamız yönünde ilham veren bir etkidir.

 

Özellikle bir parçası olduğumuz toplumun görmezden geldiği ya da reddettiği insanlar ve olaylar bu evrede yüzeye çıkabilir. Balık burcundaki tutulma, önce bir sır perdesi olarak toplumda sahne alabilir. Sis dağıldıkça kendini feda eden bir kurtarıcının hikâyesine, bir mağduriyete ya da kefarete tanıklık edebiliriz. Fakat antik bir kentin kalıntıları gibi gizemli olan Balık döneminin akıbetine hep bir belirsizlik hâkimdir. Sessizce dökülen gözyaşları başıboş kalabilir. Ama aynı gözyaşları yönünü bilmeden akarken, zulmün duvarlarını yıkan bir okyanusa da karışabilir!

 

Balık burcundaki Güneş tutulması “vazgeçişlerin ve kabullenişlerin gücünü” simgeler. Anlamlı olan bu gücü mutsuz, umutsuz ve hedefsizce harcamamaktır.  Gelecekte yeniden doğmak için çözülmeye ve sonlara ihtiyacımız var. Balık burcunun öğretisi hiç bir şeyin tesadüfi olmadığı ve her şeyin kendisinden daha büyük bir anlama hizmet ettiğidir.

 

Her birimiz yerle gök arasında anlamlar keşfettiğimiz bir yolculuktayız. En arı anlamımız olan aşk, ışıktan bir sarmaşık gibi kalbimizde filizlenip sevdiğimiz insana doğru uzanır ve en nihayetinde köklendiği yeri sarmak için bir dönemeç bulur. İçimizdeki sevgidir dışarıda bulduğumuz... Ne gidişlerin ne de dönüşlerin kederine aldanmayın. Mucizeler kendinizi aşkın, doğanın ve hayallerin kollarına bıraktığınızda gerçekleşir.

 

Cesaret ve umutla…

 

 

Facebook Yorumları
Yorumlar
0
Onay Bekleyenler
0

 • Uykusuzluğa basit çözümler!
  Uykusuzluğa basit çözümler!

  Süresi : 05:25 İzlenme : 10221

 • Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey
  Süt kanalı iltihabı mastit hakkında her şey

  Süresi : 03:21 İzlenme : 10723

 • Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?
  Hangi vitamin hangi besinlerde bulunur?

  Süresi : 01:41 İzlenme : 4592

 • Kol sarkmalarına karşı egzersiz
  Kol sarkmalarına karşı egzersiz

  Süresi : 02:09 İzlenme : 3128

 • Sezaryen mi normal doğum mu?
  Sezaryen mi normal doğum mu?

  Süresi : 01:53 İzlenme : 14383

BURCUN BUGÜN NE SÖYLÜYOR?

Bugün sizi neler bekliyor? Aşk hayatınızda hangi sürprizler var? Sağlık, iş ve para konularında nelere dikkat etmelisiniz?

hthayat.haberturk.com internet sitesinde yayınlanan yazı, haber, video ve fotoğrafların her türlü hakkı Haberturk Gazetecilik A.Ş.’ye aittir. İzin alınmadan, kaynak gösterilerek dahi iktibas edilemez. Copyright © 2018 - Üretim ve Tasarım Bilgi Grubu
Yukarı Git
HTHayat Mobil Sürümüne Dön